Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера
Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера

У 1954 році фільмі Ісіро Хонди «Ґодзілла» про стародавнього морського кайдзю, пробудженого атомними вибухами Другої світової війни, назавжди змінив історію кіно. За початковим задумом, Ґодзілла мав лише розгромити найближче місто надокучливих людей. Але згодом кінематографістів так захопила вражаюча сила велетенського ящера, що вони змусили його битися проти цілої низки чудовиськ і оголосили королем монстрів.

Коли справа доходить до чесного бою, то перемогти 177-метрового титана (версія News Empire), що здатен маніпулювати радіацією, миттєво зцілюватися та атакувати противників нищівними енергетичними променями, майже неможливо. Такий стан речей змушує шанувальників фантастики добряче замислитись: а чи були взагалі в історії кіно дивовижні істоти, які попри дивовижні розміри та силу Ґодзілли все ж таки мають шанси його здолати? 

Зміст

  • 1 Старро Завойовник / Starro
  • 2 Зефірна людина / Stay Puft Marshmallow Man
  • 3 Медуза Горгона / Gorgon Medusa
  • 4 Воно (Пеннівайз) / It (Pennywise)
  • 5 Щось / The Thing
  • 6 Балроґ / Balrog
  • 7 Шай-Хулуд / Shai-Hulud
  • 8 Хижак / Predator
  • 9 Калвін / Calvin
  • 10 Кінг-Конг / King Kong

Старро Завойовник / Starro

Фільми: «Загін самогубців» (2021), «Ліга Справедливості: Новий рубіж» (2008),  «Бетмен і Супермен: Битва Суперсинів» (2022)

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 1

Суперлиходій з коміксів DC Comics належить до розумної інопланетної форми життя, представники якої схожі на величезні морські зірки та мають здібність виживати в умовах відкритого космосу. У фільмі Джеймса Ганна «Загін самогубців» одна з таких «зірочок» мала нещастя зіткнутися з американським шатлом і 30 років провела в секретних лабораторіях уряду США, де над нею проводили жорстокі експерименти.

Старро може досягати розміру десятиповерхового дому, легко трощить будівлі на своєму шляху та не боїться обстрілу з гармат і кулеметів. Втім, в інопланетянина є вразливе місце — це зіниця його здоровенного ока, де захист найслабкіший. Звісно, Ґодзілла міг би легко перемогти Старро, поціливши йому в око. Але в монстра DC є в запасі секретна зброя — спори.

Спори Старро не схожі на безпечний пилок, яким розмножуються мохи та папороті. Це його маленькі копії-зірочки, що можуть вільно літати та подібно до лицехапів з «Чужого» присмоктуються до своїх жертв, щоб захопити контроль над нервовою системою та підкорити собі їхні тіла. Якщо хоча б одній з тисяч спор Старро вдалося б причепитися до Ґодзілли, то в короля монстрів, швидше за все, залишилося б небагато шансів на перемогу. 

Зефірна людина / Stay Puft Marshmallow Man

Фільми: «Мисливці за привидами» (1984), «Справжні мисливці за привидами» (1986-1991), «Мисливці на привидів» (2016)

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 2

На перший погляд, велетенський зефірний чоловічок може здатися досить милим. Та хай його посмішка та пухкі солодкі щічки не вводять вас в оману! Насправді Stay Puft — це втілення зловісного божества Ґозера, відомого ще стародавнім шумерам як «Руйнівник». Він також має славу найсильнішого монстра, з яким коли-небудь стикалися мисливці за привидами з однойменної франшизи Columbia Pictures.

Ґозер наділив «Зефірну людину» своїми паранормальними здібностями, до яких входять міжпросторові подорожі, вміння метати блискавки, змінювати власну форму та керувати погодою. Судячи з подій у «Мисливцях за привидами» 1984 року, розумна купа цукру здається практично невразливою. Єдиний спосіб її перемогти — це знищити портал, через який Ґозер входить у вимір Землі. Але зробити це Ґодзіллі завадить брак протонних пакетів і розуму. 

Медуза Горгона / Gorgon Medusa

Фільм: «Битва титанів» (1981), «Битва титанів» (2010)

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 3

В епічному фентезійному бойовику «Битва титанів» з’являється чимало монстрів з давньогрецької міфології. Та жоден з них не може зрівнятися у своїй смертоносності з дочкою бога моря Медузою. Вона була прекрасною жінкою, поки помста богині Афіни не перетворила її на страшне чудовисько з палючими очима, гострими пазурами та зміями замість волосся на голові.

Спецпроєкти

Ніякі пазурі, звісно, не аргумент проти Ґодзілли масою 90 тисяч тонн. Але в Медузи є здібність, яка переважає весь арсенал радіоактивного ящера — це погляд, що миттєво перетворює будь-кого на камінь. Достатньо буде лише одного такого погляду, щоб перетворити Ґодзіллу на масивну кам’яну брилу посеред океану. 

Звичайно, є приклади героїв, які вхитрилися уникнути погляду Горгони. Наприклад, легендарний Персей під час бою з Медузою дивився не на неї, а на її відображення на блискучому щиті. Та при всій повазі до віку та здібностей короля монстрів, він все ж не настільки кмітливий, щоб скористатися подібною хитрою тактикою. 

Воно (Пеннівайз) / It (Pennywise)

Фільми: «Воно» (2017), «Воно 2» (2019) 

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 4

Головний антагоніст однойменного роману Стівена Кінга та низки його екранізацій виглядає як спотворений клоун, який переслідує підлітків у невеличкому американському містечку Деррі. Та це лише зовнішня оболонка. Насправді Пеннівайз — це стародавній монстр, що виник із міжвимірного простору мільйони років тому та живиться найгіршими страхами дітей.

«Воно» володіє цілою низкою унікальних навичок: від здатності довільно змінювати свій вигляд до вміння маніпулювати свідомістю людей і викликати в них моторошні видіння. Але є й набагато гірша новина для Ґодзілли: Пеннівайза просто неможливо вбити. 

Тож результат їхнього епічного двобою буде залежати від того, чи здатен радіоактивний ящер відчувати страх. І хоч він має досить хоробрий вигляд, йому, ймовірно, не вдасться зрозуміти справжню природу Клоуна-Танцюриста, щоб нівелювати його паранормальні здібності. 

Щось / The Thing

Фільм: «Щось»  (1982)

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 5

У фантастичному горорі Джона Карпентера «Щось» група дослідників з американської бази в Антарктиді стикається з інопланетним кошмаром. Таємниче «Щось» зі знайденого у кризі космічного корабля заражає людей і тварин, після чого починає повільно замінювати клітини господарів своїми. 

До якогось моменту жертви залишаються незмінними зовні, але з часом перетворюються на химерних і несприйнятливих до куль монстрів, які намагаються поглинути все живе. За підрахунками біолога бази, у разі потрапляння на континент паразитам знадобиться лише рік, щоб захопити все живе на Землі.

Чи зможе «Щось» поглинути Ґодзіллу? Мабуть, так, якщо в нього буде достатньо часу. Перевагою короля монстрів є те, що інопланетна істота боїться вогню. І його температурна атака, під час якої плавляться навколишні будинки, буде дуже ефективною. З іншого боку, здатність прибульця мімікрувати дозволить йому підібратись до ящера непоміченим. Не зможе ж той постійно підпалювати геть все навколо себе.

Балроґ / Balrog

Фільми: «Володар перснів» (1978), «Володар перснів: Братерство персня» (2001), «Володар перснів: Персні влади» (2022 – …)

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 6

У творах Джона Толкіна створені ще до початку світу величезні вогняні демони балроґи є втіленням пітьми та жаху. Одну з цих величезних істот, як ми знаємо з кінотрилогії Пітера Джексона «Володар перснів», жадібні гноми пробудили у копальнях Морії, після чого вона вступила у двобій з Ґандальфом. І перемогти демона чарівник зміг лише ціною власного життя.

Подібно бунтівним ангелам Балроґи у всесвіті Толкіна впали у тінь та полум’я з небес. Тому вони не лише старші за драконів, але й володіють непідвладними їм магічними силами, які можуть змінювати саму реальність. 

Навіть Ґодзілла не здатен перемогти цю стародавню істоту, справжня могутність якої ніколи не була показана на екрані, але змусила найкращого мага Середзем’я використати всю свою силу, щоб зберегти квест Братства. 

Шай-Хулуд / Shai-Hulud

Фільми: «Дюна» (1984), «Дюна» (2000), «Дюна» (2021), «Дюна: Частина друга» (2024)

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 7

Найдивовижнішим мешканцем всесвіту «Дюни» Френка Герберта є велетенський піщаний хробак Шай-Хулуд. Це кремнійорганічна істота, яка складається з сотень окремих сегментів в товстій шкіряній оболонці. Кожен з сегментів по суті є окремою істотою зі своєю нервовою системою. Тому вбити хробака майже неможливо: навіть якщо знищити один сегмент, його функції на себе візьмуть інші. 

Розмір дорослої особини становить 450 метрів у довжину та 40 у діаметрі. А 80-метрова паща хробака розкривається, наче квітка, що наповнена сотнями гострих як леза зубів. До того ж окремі екземпляри, як той, що на ньому проходив випробування Пол Атрід, можуть бути ще більшими — до півтора кілометра в довжину. 

Теоретично це дозволяє великому піщаному хробаку проковтнути Ґодзіллу. Своєю чергою вбити Шай-Хулуда може лише смертельно небезпечна для нього вода, сильніший родич чи якийсь потужний катаклізм, на кшталт ядерного вибуху. Примітно, що обидва монстри мають дуже чутливий слух, тому почують один одного, швидше за все, одночасно.

Далі перевагу отримає Ґодзілла, позаяк може вражати своїм енергетичним струменем ворогів на великій відстані. Атомний подих рептилії може знищити декілька сегментів піщаного гіганта, поки той несеться назустріч. А далі все буде вирішувати його швидкість руху та швидкість «пострілів» Ґодзілли.

Правда не дуже зрозуміло, за яких обставин подібний двобій може відбутися. Адже піщані хробаки мешкають винятково в пустелях планети Арракіс. Водночас Ґодзілла, навпроти, віддає перевагу отруйним для них водним глибинам. Втім, якщо «Король монстрів» та «Володар вічності» колись все ж зустрінуться, це, без сумніву, стане найепічнішою кіноподією усіх часів.

Хижак / Predator

Фільми: «Хижак» (1987), «Хижак 2» (1990), «Чужий проти Хижака» (2004), «Чужі проти Хижака: Реквієм» (2007), «Хижак» (2018), «Здобич» (2022) 

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 8

Те, що могутній інопланетний мисливець з фантастичного бойовика «Хижак» добряче потріпав нерви герою Арнольда Шварценеггера, ще не робить його автоматичним кандидатом на перемогу над Ґодзіллою. Але на боці войовничого прибульця багато переваг, які варто оцінити.

Так, під час випадкової зустрічі енергетичний промінь морського монстра міг би миттєво перетворити «Хижака» на хмарку молекул. Але на озброєнні останнього є цілий набір футуристичних технологій: міжзоряний космічний корабель, високотехнологічні пастки та сканери, лазерні гармати, невидимість і надпотужні бомби. 

Раса «Хижаків» тисячоліттями полює на різноманітних монстрів по всьому космосу. І в разі, коли декілька таких прибульців заздалегідь підготуються до зустрічі з Ґодзіллою, я ставлю на те, що череп розміром з автобус посяде своє місце в їхній колекції кращих мисливських трофеїв.

P.S. Головне, щоб «Хижаки» не надумали гатити по Ґодзіллі ядерними бомбами. По-перше, той не раз витримував термоядерні вибухи потужністю до 15 мегатонн. По-друге, радіація вибуху майже миттєво його зцілює. По-третє, в епіцентрі вибуху Ґодзілла переходить у «термоядерний режим», в якому його розмір і всі характеристики значно зростають.

Калвін / Calvin

Фільм: «Життя» (2017)

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 9

У фантастичному фільмі «Життя» 2017 року автоматичний апарат доставляє на борт МКС зразки ґрунту з Марсу. Під час їхнього вивчення екіпаж знаходить перший доказ марсіанського життя — мікроскопічний організм, який називають Калвіном. 

У сприятливих умовах Калвін демонструє небачений апетит. Але попри радісний ентузіазм вчених швидко демонструє свою хижу сутність. Що більше він їсть, то більшим і небезпечнішим стає. І зупинити цей процес екіпаж станції просто не в змозі навіть ціною власних життів. 

Якщо марсіанська істота стане досить великою, то ніщо не завадить їй з’їсти Ґодзіллу. Ящер своєю чергою не зможе зашкодити Калвіну: до високих температур і радіації той пристосувався у космосі, а потужні удари хвостом навряд чи мають сенс проти аморфної купи слизу, що нагадує медузу з якимись відростками.  

Кінг-Конг / King Kong

Фільми: «Кінг-Конг» (1933), «Кінг-Конг проти Ґодзілли» (1962), «Кінг-Конг» (2005), «Конґ: Острів Черепа» (2017), «Ґодзілла проти Конга» (2021), «Ґодзілла та Конг: Нова імперія» (2024)

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 10

Кінг-Конг має шанси здолати Ґодзіллу. Адже гігантська мавпа, що обожнює білявок та лазіння хмарочосами, вже багато разів билася з морським монстром раніше та не раз виходила переможцем. Здолати радіоактивного ящера нелегко, але Конг може здобути перемогу завдяки спритності, інтелекту та енергетичній зброї, яку він використовує у фільмах франшизи Legensary’s Monsterverse. 

Цікаво, що питання про те, хто насправді переможе у сутичці Кінг-Конга та Ґодзілли, цікавить не лише шанувальників коміксів і фантастики. Відповідь на нього також не дає спокою деяким вченим. Наприклад, зоолог доктор Даррен Неш у своїй статті для BBC Science провів уявний експеримент, щоб за допомогою науки визначити реальний розклад сил у цій парі.

Ґодзілла проти кіномонстрів: ТОП 10 фантастичних чудовиськ, які мають шанси перемогти гігантського ящера - Фото 11

Він вважає, що обидва монстри мають свої сильні сторони, які можуть забезпечити в бою вирішальну перевагу. Конґ швидкий і здатний завдавати потужних ударів своїми 70-метровими руками. Він також може використати інтелект людиноподібної мавпи, щоб заманити суперника в якусь пастку та спрогнозувати його наступні дії. 

Але, на думку Неша, перевага все ж залишається на стороні броньованої рептилії з гострими спинними пластинами, які можуть різати метал, та зубчастим хвостом довжиною понад 100 метрів. Дослідник вважає, що удари хвостом не дадуть Конгу шансів підійти на дистанцію близького бою. А на дальній дистанції Ґодзілла буде домінувати завдяки своїм фірмовим енергетичним атакам.

Джерело матеріала
loader
loader