Рютте оцінив перспективи вступу України до НАТО при Трампі
Рютте оцінив перспективи вступу України до НАТО при Трампі

Рютте оцінив перспективи вступу України до НАТО при Трампі

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте оцінив перспективи вступу України до Альянсу.

Як передає "Хвиля", про це він повідомив в інтерв’ю NV.

Рютте прокоментував те, що на Вашингтонському саміті було заявлено, що шлях України до НАТО є незворотним. Однак потім новий президент США Дональд Трамп сказав, що Україна ніколи не стане членом Північноатлантичного союзу.

За словами Рютте, Вашингтонський саміт мав чіткий результат, і це саме та пропозиція, яку ви щойно повторили. Це політика НАТО.

Марк Рютте

"Однак Україна ніколи не обіцяла, що членство в НАТО буде частиною мирної угоди або припинення вогню. І іноді я чую, як американці кажуть: ми не вважаємо, що членство в НАТО буде частиною припинення вогню або мирної угоди, що суперечить формулюванням Вашингтонського саміту. І тут я би не погодився. Я вважаю, що це дуже добре узгоджується з формулюваннями Вашингтонського саміту. Це дві окремі речі: мирна угода і довгострокова перспектива", – пояснив генеральний секретар НАТО.

Він також відповів, чи можливе українське членство в НАТО під час президентства Трампа.

"Ну, давайте не будемо інтерпретувати те, що він говорив. У нас є формулювання з Вашингтонського саміту про довгострокову перспективу. І коли це станеться – ми не знаємо. Є незворотний шлях до НАТО. А поки що за допомогою американців ми дійсно працюємо разом, щоб взяти командування у Вісбадені (нове командування НАТО, – ред.), звідки надходить в Україну вся підтримка. І ми організовуємо навчання. Подивіться на JTAC (Центр аналізу, військової підготовки та навчання, – ред.) у Польщі – спільну організацію України та НАТО, яка почала працювати лише три-чотири тижні тому й яка переймає всі уроки", – розповів Рютте.

За його словами, вони також думають над тим, як найкраще допомогти Україні стати ще більш сумісною з НАТО, розвивати власні збройні сили, досягти обнадійливого моменту мирної угоди або припинення вогню.

"І давайте сподіватися, що ми зможемо цього досягти. Тому над усіма цими питаннями ми дійсно тісно співпрацюємо", – додав генсек НАТО.

Нагадаємо, генсек НАТО Рютте пояснив концепт "стійкого миру" для України.

Джерело матеріала
loader
loader