У Лондоні письменники вийшли на протест проти Meta через «крадіжку» їх робіт для навчання ШІ
У Лондоні письменники вийшли на протест проти Meta через «крадіжку» їх робіт для навчання ШІ

У Лондоні письменники вийшли на протест проти Meta через «крадіжку» їх робіт для навчання ШІ

Прямуючи до будівлі американської корпорації, мітингувальники скандували «Meta, Meta, книжкові злодії». Деякі несли плакати з написами «Я б написав табличку, але ти її вкрадеш» і «Геть Цука з наших книг», посилаючись на гендиректора Meta Марка Цукерберга.

У четвер, 3 квітня, близько сотні авторів протестували біля штаб-квартири компанії Meta у Лондоні, звинувачуючи американського техногіганта у «крадіжці» їхнього контенту для навчання своїх моделей штучного інтелекту. Про це пише France24.

Цього року до суду США вже подали заяву про те, що Цукерберг дозволив своїй компанії використовувати онлайн-бібліотеку LibGen, яка надає доступ до захищених авторським правом творів і містить понад 7,5 мільйонів книг. Журнал The Atlantic опублікував пошукову базу даних заголовків, які містяться в «LibGen». Це дозволяє авторам дізнатися, чи могли їхні твори використовуватися для навчання ШІ-моделей Meta.

Представник Meta сказав у коментарі The Guardian, що «ми поважаємо права інтелектуальної власності третіх сторін і вважаємо, що використання нами інформації для навчання моделей штучного інтелекту відповідає чинному законодавству».

Письменник Ей Джей Вест сказав, що відчув «зневагу та огиду», коли знайшов свою роботу в базі даних, яку опублікував The Atlantic.

«Використовувати мою роботу, на написання якої пішли роки, і в яку я вклав своє серце і душу, щоб заробляти технологічні мільярдери могли заробляти ще більше грошей, без мого дозволу, це так огидно…Вони забрали мої книжки й помістили їх у машину, спеціально розроблену для того, щоб знищити мене», — сказав він AFP.

Вест спробував доставити лист, який зокрема підписали Кейт Мосс та Річард Осман, на рецепцію компанії Meta, але двері були зачинені.

«Дуже показово, що компанія, яка вважала за потрібне вкрасти мільярди слів, тепер боїться 500 слів на одному аркуші паперу. Це образа за образою», — сказав він.

Вест закликав уряд Великої Британії втрутитися, назвавши «ганебним» те, що міністерка культури Ліза Ненді «нічого не сказала про найбільшу атаку на британське авторське право в історії».

France 24 пише, що протест став ще одним прикладом того, як автори творів, захищених авторським правом, зосередили гнів на компаніях, які створюють генеративні платформи штучного інтелекту, що поглинають величезну кількість слів, зображень або звуків для створення своїх моделей прогнозування.

Провідні компанії штучного інтелекту висунули претензії, що їм дозволено робити це згідно з положеннями США про «чесне використання». Водночас цей аргумент почали перевіряти в американських судах та судах інших країн.

Нагадаємо, нещодавно Американська Гільдія авторів (Authors Guild), яка представляє інтереси письменників у США, запустила онлайн-платформу для підтвердження того, що літературні твори були створені людиною, а не штучним інтелектом.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Протест Лондон
Джерело матеріала
loader
loader