Що відомо про Су-47 і чому Росія побудувала лише один такий експериментальний винищувач
Що відомо про Су-47 і чому Росія побудувала лише один такий експериментальний винищувач

Що відомо про Су-47 і чому Росія побудувала лише один такий експериментальний винищувач

Хоча сам Су-47 був недовговічним, технологія та аеродинамічні уроки, які він запровадив, вплинули на найсучасніші реактивні літаки Росії, включаючи Су-35 4-го покоління та Су-57 5-го покоління.

Про це пише військовий експерт, ексконсультант Пентагону Кріс Осборн для 19Forty.

За словами Осборна, Су-47 показав чудову маневровість та швидкісні характеристики, досягнувши швидкості 2,2 Маха та залишившись маневровим на дозвукових швидкостях.

«Су-47 з’явився наприкінці 90-х років як дослідно-конструкторський проєкт з унікальним крилом „стрілоподібної форми“, призначеним для підвищення маневреності.

„Стрілоподібне“ крило виглядає зовсім інакше, оскільки воно являє собою нахилене вперед подвійне крило, яке, згідно з науковими дослідженнями, збільшує „маневровість“, оскільки підтримує повітряний потік над поверхнею літака під час крутого набору висоти», — пояснив експерт.

Щодо переваг Су-47, то вони пов’язані саме зі «стрілоподібними» крилами:.

«Стрілоподібні крила роблять літак важчим в управлінні, але їхні переваги в основному полягають у маневровості.

Вони підтримують повітряний потік над своєю поверхнею при більших кутах набору висоти, ніж звичайні літаки, а це означає, що ніс може бути спрямований вище, без того, щоб літак потрапив у небезпечний штопор», — каже експерт.

Водночас експерт вважає, що така конфігурація є суперечливою, адже жоден з двох передових літаків, на створення яких приписують вплив Су-47, не має схожої конфігурації.

Ексконсультант Пентагону підкреслив, що вплив випробувального літака Су-47 на наступні російські літаки складно повністю визначити.

Але такий вплив все ж є значним через покращені льотно-технічні характеристики Су-35 та Су-57.

«Будучи модернізованим або наступним поколінням швидкісного Су-27, Су-35 здатен конкурувати з F-22 за швидкістю і співвідношенням тяги до ваги», — запевнив експерт.

Ігнат "наїхав" на Безуглу через її допис про роботу ППО в Києві.

Підтримка F-16 від США зупинена, але є несподіване рішення для України - Forbes.

Винищувач F-16 міг вступити у бій з російським літаком: у Defense Express розповіли деталі.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело матеріала
loader
loader