Еколог: Через морози залишимося без персиків та слив, цвітіння магнолій під питанням
Цього року видався теплий березень, хоча цього місяця у нас зазвичай можуть стояти морози і лежати сніг. Теплинь розбудила бруньки на деревах, викликавши велике цвітіння, яким насолоджувалися українці. Ось вона – справжня весна! Але за нею вже на початку квітня прийшла не менш справжня зима з 10-градусними морозами в Карпатах і снігопадами. До яких наслідків це призведе, Коротко про розповів еколог, директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
Суцвіття, що залишилися на деревах, вже мертві
За словами еколога, таке різке похолодання обов'язково позначитьсяна всьому, і навіть якщо ви ще бачите за вікном оповиті пишним білим цвітом дерева – незабаром ця картинка зміниться.
– Постраждали всі ранні кісточкові, цвітіння яких на момент настання низьких температур уже було у розпалі, – зазначає Ігор Антахович. - Це персик, алича, слива – напевно, їхнього врожаю цього року ми не побачимо. Вже видно, що суцвіття пошкоджені, вони різко пожухли, починають осипатися. Ті суцвіття, що ще лишаються – вже мертві. Запилення не пройшло. Це культури, які запилюються комахами, а вони в таку погоду точно не літали. Та й запилювати вже нема чого - морозом все пошкоджено.
Повторного цвітіння влітку чи пізно навесні також бути не може. Тож, на жаль, будемо без цих ранніх культур.
Магнолія зацвіте гірше – фотографувати не буде чого
Також від морозу постраждали і магнолії, якими люблять милуватися городяни.
- У нас у Львові 18 сортів магнолії, ми завжди дуже чекаємо на їхнє цвітіння. Вони приваблюють багато відвідувачів, люди роблять фотографії, – зазначає Ігор Антахович. - На жаль, цього року і їхнє цвітіння буде значно слабшим, і вони не так добре виглядатимуть – на момент похолодання бруньки вже наполовину з'явилися, десь навіть почалося цвітіння, але їхні кінчики тепер пошкоджені. Отже, якщо вони повністю розкриються, то вигляд все одно буде не той.
За словами еколога, для нашої зони такі похолодання з морозами та снігами посеред весни характерні, тож дивуватися тут нема чому. Не характерно – це тривалий період тепла у березні, коли зазвичай прохолодно, це тепло й розбудило дерева. Якби цвітіння не почалося, то заморозок ніяк деревам не нашкодив би.

