Маємо готуватися, – командир полку "Ахіллес" розповів про плани та дії росіян на фронті
Маємо готуватися, – командир полку "Ахіллес" розповів про плани та дії росіян на фронті

Маємо готуватися, – командир полку "Ахіллес" розповів про плани та дії росіян на фронті

Командир 429 окремого полку безпілотних систем "Ахіллес" Юрій Федоренко розповів 24 Каналу про ситуацію на Куп'янщині, де противник вже майже пів року не знижував своє намагання прорвати наші бойові порядкий розширити зону впливу, а також окреслив потенційні ворожі плани.

Про ситуацію біля Кругляківки

У 2024 році ворог зміг розрізати угруповання Сил оборони на 2 частини, досягнувши села Кругляківка, що розташоване на лівому березі річки Оскіл. Противник намагався розширити цей клин у напрямку Загризового та Колісниківки – вверх і вниз по течії.

Розширення клину дає змогу наблизити вогневі засоби, гармати, а також операторів безпілотників. Це дозволяє значно посилити вплив на правобережну Куп'янщину і створити передумови для подальших дій, зокрема виходу на Куп’янськ-Вузловий.

Для цього ворог витратив значні ресурси,
– зазначив військовий.

Складно точно підрахувати, скільки піхоти було знищено, досить багато. Якщо говорити про техніку, то знищено 225 одиниць броньованої техніки, зокрема БТР, БМП, танки, а також багато іншої техніки, зокрема багі й мотоцикли. Тому точно оцінити кількість знищених об'єктів важко.

Сили оборони змогли заблокувати ворога і не дозволили йому розширити клин. Хоча ворог постійно проводить ударно-штурмові дії, зараз він знизив інтенсивність використання броньованої техніки, оскільки наші війська досить ефективно її знищили.

Федоренко розповів, що противник наразі в основному перегруповується пішими порядками – "двійками" або "трійками" наближається до передових позицій і намагається штурмувати. Цей натиск триває постійно, але на цьому відтинку Сили оборони змогли заблокувати росіян.

Про ситуацію біля Куп'янська та Куп'янська-Вузлового

Ворог мав завдання захопити Куп'янськ до 1 листопада 2024 року, потім термін було перенесено на 1 грудня, але зараз уже квітень 2025 року. 6 квітня противник провів ударно-штурмові дії, використавши чотири одиниці техніки: один танк і три БМП. Крім того, ворог залучив близько 50 штурмовиків.

Як зазначив Юрій Федоренко, техніку вдалося зупинити за допомогою дистанційного мінування і підбиття протитанковими засобами та безпілотниками. Штурмова піхота ворога, яка намагалася швидко просунутись і сховатися в лісосмугах, також була знищена протягом 4,5 годин бою.

Про ситуацію біля Дворічної

Вище по течії, у районі Дворічної, ситуація розвивалась за іншим сценарієм. Восени 2024 року ворог переплив річку Оскіл і окупував Новомлинськ, але Сили оборони змогли заблокувати його, відкинути назад через річку і відновити контроль над населеним пунктом.

Противник не зупинився і продовжив обхід, використовуючи плоти й човни. Йому вдалося перекинути значну кількість живої сили на правий берег річки, де він зайняв плацдарм у районі Дворічної.

Сили оборони розпочали заходи щодо блокування ворога і не дозволили йому розширити цей плацдарм. Для росіян важливо було максимально розширити плацдарм, бо чим далі він просувається, тим більше можливостей для нього в інженерному плані підготувати переправи, по яких можна буде організувати постачання техніки та військ.

Наразі ворог майже заблокований на всьому відтинку, переправу так і не зміг організувати. Водночас було знищено низку інженерної техніки, зокрема мостоукладники, які ворог намагався використати для встановлення переправи,
– поділився командир 429 полку.

Попри постійні ударно-штурмові дії, Силам оборони вдалося покращити свої позиції та витіснити ворога з кількох зайнятих ним позицій.

Про загрозу наступу

Військові розуміють, що якщо ворог зможе залучити додаткові резерви живої сили, техніки, артилерії, а також скористатися сприятливими погодними умовами, він може спробувати наростити свої можливості та здійснити нові спроби прориву на ключових відтинках.

Кінець квітня, травень, початок червня – максимально оптимальний час для цього <..> Тому ми маємо бути готовими до відбиття ворога та подальшої ескалації,
– підкреслив Юрій Федоренко.

Це може стосуватися Харківської, Донецької чи Запорізької областей. Противник також продовжує залишатися активним у Херсонській області.

Які території окупували росіяни: дивіться на карті

Теги за темою
Харківська область
Джерело матеріала
loader
loader