Майк Волтц додав журналіста The Atlantic у секретний чат, бо помилково підписав його номер, — The Guardian
Радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майк Волтц додав журналіста в секретний чат у Signal, бо помилково зберіг його номер під іменем іншої людини. Про це повідомляє The Guardian.
За словами джерел видання, восени головний редактор журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберг надіслав команді Трампа електронний лист, у якому критикував президента за його ставлення до поранених військових. Щоб спростувати цю історію, звернулися по допомогу до Волтца.
Лист Ґолдберга переадресували тодішньому прессекретарю Трампа Браяну Гʼюзу. Він скопіював і надіслав зміст листа Волтцу, включно з номером телефону журналіста, щоб поінформувати радника про цю історію.
Обізнані люди розповіли The Guardian, що Майк Волтц так і не зателефонував Ґолдбергу, але випадково зберіг номер журналіста під іменем Гʼюза, який зараз є речником Ради нацбезпеки США.
Як пише The Guardian, американський президент був розлючений тим, що у Волтца був номер головного редактора журналу Atlantic.
Трамп розглядав звільнення Волтца, але залишив його на посаді — не хотів давати медіа приводу радіти, що їм вдалося домогтися відставки ключового члена уряду. Президента, як стверджується, також «заспокоїли» результати внутрішнього розслідування.
Білий дім наказав чиновникам тимчасово використовувати Signal замість звичайних ланцюжків повідомлень, адже вони робили це під час перехідного періоду.
24 березня головний редактор американського видання Atlantic Джеффрі Ґолдберг повідомив, що його додали до закритого чату в месенджері Signal, де посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня. Листування містило деталі планування та обговорення удару, а також розмову про те, як комунікувати рішення США атакувати.
Члени Конгресу і співробітники національної безпеки висловили обурення та здивування, що американські удари по Ємену координувались у чаті месенджера Signal. Посадовці виказували занепокоєння через можливе неправильне використання секретної інформації, а також конфіденційних деталей щодо планів війни США.
Міністр оборони США Піт Геґсет заперечив, що випадково поінформував головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберга про «воєнні плани США» щодо єменських хуситів.
Натомість радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц узяв на себе «повну відповідальність» за включення головного редактора Atlantic Джеффрі Ґолдберга до закритого чату в Signal. Президент США Дональд Трамп підтримав свого радника з нацбезпеки, сказавши, що Волтц «засвоїв урок, і він хороша людина».
Неурядова організація American Oversight подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні в закритому чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені.
26 березня Atlantic оприлюднило нові повідомлення з чату адміністрації президента США Дональда Трампа в месенджері Signal після заяв про те, що команда з нацбезпеки нібито не публікувала жодних секретних матеріалів. В оприлюднених текстах Піт Геґсет детально описав час початку операції та час перших ударів, а Майк Волтц через кілька хвилин після першого прицільного удару написав про завдані збитки та уражених лідерів хуситів.
Дональд Трамп зі свого боку не планує звільняти посадовців своєї адміністрації, які обговорювали удари американських військ по Ємену. Натомість в інтерв’ю NBC News він назвав скандал із чатом у Signal «полюванням на відьом» та «фейковими новинами».
Фото: Shutterstock
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

