"Мій тато — ухилянт": що відомо про скандал із бейджиками школярів, який розгорівся у Миколаєві
"Мій тато — ухилянт": що відомо про скандал із бейджиками школярів, який розгорівся у Миколаєві

"Мій тато — ухилянт": що відомо про скандал із бейджиками школярів, який розгорівся у Миколаєві

Цими днями у мережі поширюється фото нібито бейджа з логотипом миколаївської гімназії №6 і підписом "Мій тато – ухилянт". Також в інтернеті пишуть, що дітям видають нібито такі бейджики, а тоді піддають їх цькуванню та глузуванням. Новину прокоментували у самому навчальному закладі та у ЦПД.

Реакцію на такі новини оприлюднили у Центрі протидії дезінформації з посиланням на сам навчальний заклад, який звинуватили у розповсюдженні таких бейджів, 6 квітня.

На фото нібито бейджів гімназії зображений сам логотип навчальної установи, а також напис великим шрифтом. Повідомлялося, що їх буцімто видають школярам, батьки яких уникають служби у лавах української армії.

У ЦПД заявили, що така інформація не відповідає дійсності та спрямована на дискредитацію українських навчальних закладів.

"Подібна брехня спрямована на дискредитацію освітніх закладів шляхом створення враження про буцімто утиски школярів і штучну сегрегацію українського суспільства", — зазначають у Telegram-каналі ЦПД.

Новини прокоментував і сам навчальний заклад, який звинуватили у розповсюдженні цих бейджів. Там заявили, що такі фотографії поширює російська пропаганда, а насправді таких значків для своїх учнів ніхто не видавав та не видає.

Сайт школи | фото фейку

Подібні випадки траплялися і раніше. Зокрема схожі новини розповсюджували про вінницький навчальний заклад у лютому 2024 року — там нібито також видавали учням бейджі із підписами "Мій тато — ухилянт", а потім піддавали цькуванням з боку їхніх однолітків та інших людей.

Скріншот | поширення фейку

Росіяни активізували інформаційну кампанію проти України

Цими днями стало відомо, що російські спецслужби активізували свої дезінформаційні кампанії, спрямовані проти України. Ведуча і журналістка Яніна Соколова розповідала, що саме у цей час росіяни увімкнули "небачену хвилю ботів" у соцмережах. Їх вони використовують зокрема і для вербування українців, заманюючи контентом, який генерує ШІ.

Соколова разом із командою проєкту "БАЗА" провели експеримент, і під виглядом підписників перейшли до сторінок у соцмережах. Розслідувачів запросили на онлайн-літургію, під час якої розповідали про "друге пришестя Христа".

Нагадаємо, раніше Фокус дізнавався про російську кампанію з дезінформації України, яка здійснювалася на території Австрії.

Також керівник української розвідки Кирило Буданов розповідав про те, як РФ розпалює недовіру до ТЦК. Про це Фокус повідомляв 27 лютого.

Теги за темою
Скандал Школа
Джерело матеріала
loader