НАТО прагне поглибити взаємодію з країнами-партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні - Рютте
НАТО прагне поглибити взаємодію з країнами-партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні - Рютте

НАТО прагне поглибити взаємодію з країнами-партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні - Рютте

Постійна масштабна підтримка Китаєм, Північною Кореєю та Іраном російської війни проти України переконала НАТО, що безпека євроатлантичного та індо-тихоокеанського (ІТР) регіонів сьогодні тісно пов’язана, тому Альянс прагне поглибити взаємодію з країнами-партнерами в ІТР.

Про це в інтерв’ю The Japan Times заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, передає Укрінформ.

«Події у війні в Україні, зокрема постійна підтримка російської військової машини Китаєм, Північною Кореєю та Іраном, переконали членів НАТО в тому, що безпека євроатлантичного та індо-тихоокеанського регіонів сьогодні пов’язана більше, ніж будь-коли», - сказав Рютте.

За його словами, саме тому країни Альянсу вважають за необхідне активно поглиблювати взаємодію з партнерами блоку в ІТР, які поділяють таку точку зору, – Японією, Австралією, Новою Зеландією та Південною Кореєю.

Очільник НАТОтакож зазначив, що останнім часом в Альянсі зростає занепокоєння із приводу нарощування Китаєм власного військового потенціалу, непрозорості цілей військової модернізації в КНР, зростання регіональної наполегливості Пекіна, а також його дедалі тісніших зв’язків із Москвою.

«Прискорена модернізація їхніх збройних сил та масштабні інвестиції у власну військову промисловість і можливості є приголомшливими», - додав Рютте.

Щодо військової активності Пекіна глава НАТО зауважив, що особисто він бачить у Китаї все більшу загрозу.

«Коли ви бачите нарощування Китаєм військово-промислової бази, коли ви бачите, що зараз у їхніх ВМС більше кораблів, ніж у Сполучених Штатів, що вони до 2030 року матимуть 1000 ядерних боєголовок, абсолютно ясно, що ми не можемо бути наївними щодо КНР», - заявив Рютте.

«Це причина, чому ми так інтенсивно працюємо разом (із чотирма країнами-партнерами в ІТР – ред.). Зараз украй важливо, щоб ми поглибили таку співпрацю», – додав він.

Видання інформує, що наприкінці минулого тижня міністр закордонних справ Японії Такеші Івая на полях зустрічі глав МЗС країн НАТО в Брюсселі провів окремі переговори з Рютте, під час яких висловив намір Токіо вивести зв’язки з Альянсом на вищий рівень, аби спільно долати виклики безпеці, які виходять за рамки регіону, такі як агресія Росії в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що серед союзників по Альянсу ніхто не є наївним щодо намірів Росії, яка залишатиметься для НАТО довгостроковою загрозою навіть після завершення російської агресії проти України.

Фото: НАТО

Теги за темою
Японія Австралія
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader