/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F829522a4b467c3b6fcbebdaea710c2fa.jpg)
Політик проти державного діяча: пріоритет рейтингів над результатами
"Відмінність державного діяча від політика в тому, що політик орієнтується на наступні вибори, а державний діяч – на наступне покоління".
Ця теза Вінстона Черчилля з часом не втратила актуальності. Як на рівні геополітики, так і на рівні внутрішньої політики відбувається девальвація державного діяча, якого витісняє політик.
Рішення, дії та відповідальність за результат підміняються заявами, лозугами, а відповідальність йде у забуття.
Минулого місяця майстер-клас політика продемонстрував Макрон, зробивши купу заяв щодо війни в Україні з претензію Франції на лідерство в Європі. Французському електорату це сподобалося – рейтинг Макрона виріс десь на 15-20%.
Державний діяч робив би все мовчки і звітував би результатами, а не анонсами
При цьому, фактична допомога Україні від Франції на рік складає приблизно 0,05% ВВП Франції, або 2,5% річного оборонного бюджету країни. Тобто, лише тиждень заяв на тему навколо таких незначних цифр, а національний рейтинг зростає майже на 20%! Державний діяч робив би все мовчки і звітував би результатами, а не анонсами.
"Рейтинги" – це слово очевидно є природою сучасного політика. Якщо для державного діяча оцінкою його діяльності є вчинені дії та їх результат, що і формує рейтинг, то для сучасного політика дії та результат є другорядним епізодом. Головне – правильні лозунги, якими обробляється мозок людини, особливо тієї, яка не знайома з критичним мисленням.
Усе це стосується як великих країн світу, так і тих, що поменьше, у тому числі України, де державного діяча скоро можна буде занести у червону книгу.
Хочете стати колумністом LIGA.net – пишіть нам на пошту. Але спершу, будь ласка, ознайомтесь із нашими вимогами до колонок.

