Постачальників продуктів ЗСУ з початку року вже оштрафували на 6 млн грн. У ДОТ назвали причину
Постачальників продуктів ЗСУ з початку року вже оштрафували на 6 млн грн. У ДОТ назвали причину

Постачальників продуктів ЗСУ з початку року вже оштрафували на 6 млн грн. У ДОТ назвали причину

Постачальників продуктів ЗСУ з початку року вже оштрафували на 6 млн грн. У ДОТ назвали причину

Ще очікуються результати частини перевірок.

У першому кварталі цього року Державний оператор тилу оштрафував постачальників продуктів ЗСУ на 6 млн грн. У ДОТ зазначили, що причиною штрафів стали фальсифіковані продукти, зокрема, молочні вироби, які не відповідали державним стандартам.

«У 2025 році, з урахуванням досвіду попереднього року, у контрактах чітко розмежовано поняття «неякісного» та «фальсифікованого» товару. Це дозволило посилити відповідальність постачальників у випадках свідомого порушення умов поставки та використання сторонніх домішок з метою економічної вигоди», – заявили в ДОТ.

Першими поглиблено перевірили масло селянське та кисломолочний сир. Саме ці продукти є найбільш вразливими для фальсифікації. На замовлення ДОТ Управління безпечності харчових продуктів Міноборони відібрало зразки прямо у військових частинах, аби не виникло маніпуляцій. 

У результаті перевірки, 19 із 35 лабораторних випробувань виявились невідповідними стандартам якості. Зокрема, у них знайшли немолочні жири. Результатів ще щодо шести зразків чекають.

На підставі негативних результатів ДОТ:

  • штрафує постачальника;
  • блокує подальше постачання партії;
  • повідомляє інших контрагентів про порушення;
  • забороняє до відвантаження продукцію цієї торгової марки. 

Вказано, що ДОТ також планує перевірити інші категорії продуктів, які потенційно можуть бути невідповідними стандартам. Крім того, в планах ще раз перевірити продукцію, яка первинно мала негативні протоколи випробувань. 

Нагадаємо, минулого тижня Національне антикорупційне бюро повідомило підозри фігурантам справи про «яйця по 17 грн». У НАБУ офіційно заявили про викриття розкрадання понад 733 мільйони гривень та замах на розтрату ще 788 мільйонів гривень. Бюро опублікувало записи розмов фігурантів. 

У січні 2023 року ZN.UAоприлюднило розслідування щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою-«прокладкою». НАБУ відкрило кримінальну справу одразу після публікації ZN.UA розслідування, автором якого став Юрій Ніколов.

За даними ZN.UA, коли розгорівся скандал навколо контрактів про харчування, усі підрозділи Міноборони, які мали б відслідковувати корупційні дії в міністерстві, включно із антикоруправлінням, внутрішнім аудитом та інспекцією, контролював Замлинський.

В'ячеслав Шаповалов та Богдан Хмельницький були звільнені зі своїх посад у січні 2023 році, в тому числі і через публікацію розслідування ZN.UA про укладену Міноборони угоду на послуги організації харчування військових на 13 мільярдів гривень. Експосадовцям вже висунули підозри у розтраті майна, перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 114-1 КК України). Щоправда, ці підозри стосувалися не «яєць по 17 грн», а закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ. Цю справу передали до суду.

Як ціни в угоді щодо харчування вдвічі завищили, читайте у матеріалі Юрія Ніколова «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя».

Джерело матеріала
loader