Припинення пенсії: чи можна відновити виплати
Припинення пенсії: чи можна відновити виплати

Припинення пенсії: чи можна відновити виплати

Припинення пенсії: чи можна відновити виплати

Роз'яснення дали у Мінсоцполітики.

Попри війну, яку розпочала РФ, українці продовжують одержувати пенсії та інші соцвиплати. Іноді трапляються ситуації, коли людині з тих чи інших причин припинили виплату пенсії. У Мінсоцполітики розповіли, чому це могло статися та як відновити виплати.

Як діяти, якщо припинили виплату пенсії

У Мінсоцполітики пояснили, що виплату пенсії могли припинити, якщо:

  • людина вчасно не пройшла вчасно ідентифікацію;
  • особа проживає на тимчасово окупованій території (ТОТ) і по її банківському рахунку не було руху коштів понад шість місяців.

У відомстві додали, що для відновлення пенсійних виплат (якщо виплату пенсій припинено до 20 березня 2025 року) треба необхідно написати заяву до ПФУ про поновлення виплат, де зазначити банківський рахунок, на який необхідно здійснювати виплати, та пройти фізичну ідентифікацію.

«Заява подається особисто або онлайн, зокрема, з використанням віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» (Дія ID), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг («Дія»), або через вебпортал електронних послуг ПФУ із подальшим проходженням фізичної ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку», – йдеться у повідомленні.

Українці, які перебувають за кордоном, можуть надіслати цю письмову заяву із документом про посвідчення факту, що фізична особа є живою, звичайною поштою за місцем реєстрації.

У Мінсоцполітики додали, що для поновлення виплати пенсії через непроходження фізичної ідентифікації, необхідно пройти цю процедуру.

«ПФУ ухвалить рішення про поновлення виплати пенсії, якщо ви пройшли фізичну ідентифікацію протягом року з дати припинення виплати. Якщо ви звернетесь пізніше, то потрібно пройти ідентифікацію та подати до ПФУ заяву про поновлення пенсії. Це можна зробити особисто або онлайн з використанням електронного підпису «Дія.Підпис» (Дія ID)», – резюмували у відомстві.

Цьогоріч фактично вже відбулась індексація пенсій (третя за час повномасштабної війни), яка розпочалася з 1 березня. Більш як 10 мільйонам громадян було підвищено виплати на 11,5%. Але пенсіонерів, які продовжують трудову діяльність, більше цікавить дата 1 квітня, яка вважається точкою відліку для перерахунку їхніх пенсій. Детальніше про це – у статті журналістки Тетяни Кириленко «Перерахунок пенсій працюючим: кому скільки, коли» на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader