Таким центр Чумацького Шляху ще не бачили: знайдено причину дивного явища
Таким центр Чумацького Шляху ще не бачили: знайдено причину дивного явища

Таким центр Чумацького Шляху ще не бачили: знайдено причину дивного явища

Вчені використовували дані космічного телескопа Вебб з даними наземного радіотелескопа MeerKAT, щоб вивчити, як магнітні поля впливають на утворення нових зірок у центрі Чумацького Шляху. У результаті було отримано розгадку причини дивного явища.

Дослідження опубліковано в журналі Astrophysical Journal, пише Live Science.

Наша галактика Чумацький Шлях часто має вигляд червонуватої, рожевої та блакитно-білої дуги на нічному небі, але нове зображення, отримане за допомогою наземного радіотелескопа MeerKAT у Південній Африці, показує нашу галактику зовсім по-новому.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Основне зображення, пофарбоване в синій, блакитний, жовтий і білий кольори, де показані численні залишки наднових, охоплює 1000 світлових років Чумацького Шляху. Тут показана область утворення нових зірок під назвою Стрілець С. Вона має ширину 44 світлових роки і розташована на відстані 200 світлових років від центральної надмасивної чорної діри нашої галактики під назвою Стрілець А*. Область Стрілець С віддалена від нас на 25 000 світлових років. Нове зображення допомагає помістити в контекст інфрачервоне зображення області Стрілець C , отримане космічним телескопом Вебб.

Основне зображення, зроблене радіотелескопом MeerKAT, забарвлене в синій, блакитний, жовтий і білий кольори, де показані численні залишки наднових, охоплює 1000 світлових років Чумацького Шляху. Праворуч угорі показана область Стрілець С, але знімок зроблено телескопом Вебб
Фото: Live Science

Зображення телескопа Вебб показало понад 500 000 зірок, але в цьому екстремальному середовищі зірки формуються не так швидко, як очікують астрономи. Хоча в області Стрілець С багато водню, з якого складаються молекулярні хмари, з яких виникають зірки, все ж нових зірок там менше, ніж припускають моделі.

Автори дослідження дійшли висновку, що причиною дивного явища можуть бути сильні магнітні поля навколо надмасивної чорної діри, які формують нитки з плазми, виявлені телескопами MeerKAT і Вебб.

Зображення області Стрілець С у центрі Чумацького Шляху. Фотографія телескопа Вебб
Фото: NASA

Ці магнітні поля можуть бути досить сильними, щоб протистояти гравітації, яка змушує щільні молекулярні хмари стискатися, створюючи зірки. Таким чином магнітні поля пригнічують появу нових зірок в області Стрілець С.

За словами вчених, вони вперше отримали відповідь на питання про те, чому ж там, де багато водневого газу, формується мало нових зірок.

Учені вважають, що сила магнітних полів збільшується під впливом гравітації надмасивної чорної діри, що безпосередньо впливає на формування нових зірок у центрі нашої галактики. Астрономи вважають, що більша частина водню концентрується в нитках із плазми, а не в молекулярних хмарах, а тому швидкість утворення нових зірок набагато нижча, ніж має бути.

Радіотелескоп MeerKAT складається з 64 тарілок і розташований у Південній Африці. В кінцевому підсумку він стане частиною набагато більшого радіотелескопа під назвою Square Kilometre Array, найбільшого і найчутливішого радіотелескопа у світі, який також використовуватиме понад 130 000 антен.

Як уже писав Фокус, таємнича сила керує Всесвітом і фізики вперше знайшли доказ її існування. Вчені стверджують, що знайшли довгоочікуване пояснення темної енергії, таємничої сили, яка рухає прискореним розширенням Всесвіту.

Також Фокус писав про те, що темна матерія, як з'ясували фізики, старша за сам Всесвіт і може бути взагалі безсмертною. Хоча темна матерія залишається великою загадкою, нове дослідження показало, наскільки величезним може бути її вік.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader