/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F9042a642c607b64e4d0d4595d87e8ce7.jpg)
У Литві створять військову інфраструктуру для поліпшення системи зв'язку із союзниками
У литовській Паланзі на березі Балтійського моря протягом найближчих двох років планують створити військову інфраструктуру для зміцнення системи зв'язку між Литвою і союзниками по НАТО.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє LRT.
У проєкт нової військової інфраструктури планують інвестувати близько 6 млн євро.
Проєкт постанови уряду, що передбачає це, був зареєстрований Міністерством оборони минулого тижня.
"Головна мета цього проєкту – створення військової інфраструктури, яка зміцнить систему зв'язку між Литвою і союзниками по НАТО, особливо шляхом забезпечення зв'язку з кораблями союзників у територіальних водах Литви", – зазначило міністерство.
Як зазначає Міноборони, у міському самоврядуванні Паланги, недалеко від кордону з Латвією і нафтового терміналу Бутінге, у 2027 році планується облаштувати необхідні для військової інфраструктури інженерні споруди.
Міноборони зазначило, що запланований проєкт жодним чином не пов'язаний із прилеглим нафтовим терміналом Бутінге, і що місце для нього було "обрано виключно зі стратегічних географічних міркувань".
У документах проєкту постанови зазначено, що земельну ділянку площею близько 13 гектарів, яка перебуває у державній власності, у міському самоврядуванні Паланги планують відвести під військову інфраструктуру, а поруч із ділянкою планують побудувати нову вулицю – Крегжджю.
За даними оборонного відомства, необхідні для реалізації проєкту 6 млн євро буде виділено з національних коштів і коштів натовської програми інвестицій у безпеку.
Проєкт військової інфраструктури в Паланзі внесено до затвердженого урядом у листопаді 2022 року Переліку об'єктів військової інфраструктури, необхідних для забезпечення підтримки приймаючої країни.
Віцеміністерка оборони Оріяна Машале говорила раніше, що впродовж терміну повноважень цього уряду планують інвестувати 4 млрд євро в проєкти військової інфраструктури.
Литва за прикладом Польщі розглядає можливість встановлення протипіхотних мін на кордонах з Росією та Білоруссю.

