У Південній Кореї визначились із датою виборів після імпічменту президента
У Південній Кореї визначились із датою виборів після імпічменту президента

У Південній Кореї визначились із датою виборів після імпічменту президента

У Південній Кореї визначились із датою виборів після імпічменту президента

Національна виборча комісія країни уже почала дострокову реєстрацію кандидатів.

Уряд Південної Кореї вирішив провести президентські вибори 3 червня, для обрання наступника колишнього президента Юн Сук Йоля, якого минулого тижня Конституційний суд країни остаточно усунув з посади. Як повідомляє південнокорейське агентство Yonhap, рішення планують на засіданні кабінету міністрів цього тижня.

За даними джерел видання в уряді, виконуючий обов’язки президента Хан Дак Су планує підтвердити дату виборів під час засідання Кабінету міністрів, запланованого на вівторок.

«Враховуючи важливість питання та визначення дня виборів тимчасовим державним днем, відповідне рішення буде прийнято на засіданні Кабінету міністрів», - сказав співрозмовник агентства.

Згідно із законодавством Південної Кореї, президентські вибори мають відбутися протягом 60 днів після втрати повноважень попереднього глави держави. Коли колишнього президента Пак Кин Хе усунули з посади 10 березня 2017 року, дострокові вибори також відбулися рівно через 60 днів, 9 травня.

Національна виборча комісія Південної Кореї уже почала дострокову реєстрацію кандидатів після визнання законним імпічменту Юна. Якщо дату виборів буде затверджено, кандидати на пост повинні будуть зареєструватися до 11 травня, а офіційний період виборчої кампанії розпочнеться 12 травня.

Закон також вимагає від державного службовця, який балотується на посаду президента, подати у відставку принаймні за 30 днів до виборів, що робить 4 травня кінцевим терміном їх балотування.

Новообраний президент вступить на посаду відразу після результатів виборів без перехідного періоду.

Конституційний суд у Південній Кореї підтвердивімпічмент президента Юн Сок Йоля 4 квітня. Тепер йому  загрожує кримінальний процес за звинуваченням у заколоті, пов'язаному з оголошенням воєнного стану. Покарання, серед іншого, може передбачати довічне ув'язнення або навіть страту.

Детальніше про кризу в Південній Кореї читайте у статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДРНаталії Бутирської.

Джерело матеріала
loader