/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Ffc2a1ad93aa8863d78ad2ac1b187b9cb.jpg)
У ВМС розповіли деталі будівництва десантного корабля РФ у Криму
Кремль намагається компенсувати недоотримані “містралі”, які Франція не передала через санкції.
Росіяни продовжують будівництво великого десантного корабля на території окупованого Криму. Про це речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в етері Еспресо у понеділок, 7 квітня.
Мова про універсальний десантний корабель Іван Рогов. Його будівництво ще не завершено, і наразі незрозуміло, чи взагалі корабель буде введений в експлуатацію.
За словами Плетенчука, офіційних підстав для припинення проєкту Росія немає, адже фінансування здійснюється з держбюджету, і ці кошти потрібно освоїти. Водночас корабель поки не є повноцінною бойовою одиницею.
“Це лише заготовка, а не бойовий корабель”, – зазначив речник. Він додав, що на швидке завершення робіт очікувати не варто.
Росія продовжує реалізацію низки військових проєктів у тимчасово окупованому Криму. Як вважає Плетенчук, цим Кремль намагається компенсувати недоотримані “містралі” – вертолітоносці, які Франція не передала через санкції.
Водночас поки невідомо чи буде добудовано корабель. Плетенчук не виключає, що строки виконання можуть істотно зсунутися.
Раніше видання опублікувало російської верфі в Керчі, де будують один із двох десантних кораблів проекту 23900 класу Іван Рогов.Згодом у ВМС підтвердили, що у тимчасово окупованому Криму на заводі Залив у Керчі Росія будує два десантних кораблі, здатних перевозити вертольоти.
Орієнтовна довжина корабля складе близько 220 метрів, а ширина – 40 метрів. Корабель, водотоннажністю близько 30 000 тонн, зможе розмістити до 900 морпіхів, перевозити 75 одиниць бойової техніки, три малих десантних судна і 15 вертольотів (включаючи моделі Ка-29 і Ка-52К). Перші ходові випробування відкладено до 2027 року.
До прикладу, довжина знищеного українськими військовими корабля Москва становила 186 метрів, а водотоннажність – 11 490 тонн.
Додамо, у квітні 2022 року ЗСУ потопили російський крейсер Москва, який був флагманом Чорноморського флоту РФ. Крейсер був атакований ракетами Нептун українського виробництва. Це вважається однієї з головних перемог України від початку повномасштабної війни.

