Адвокат, якого підозрюють у схемі фіктивного працевлаштування ухилянтів, утік за кордон
Адвокат, якого підозрюють у схемі фіктивного працевлаштування ухилянтів, утік за кордон

Адвокат, якого підозрюють у схемі фіктивного працевлаштування ухилянтів, утік за кордон

Адвокат, якого підозрюють у схемі фіктивного працевлаштування ухилянтів, утік за кордон - Фото 1

Голосіївський районний суд Києва дав дозвіл на затримання підозрюваного з метою приводу для участі у розгляді клопотання про зміну запобіжного заходу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 1 квітня.

30 вересня 2024-го в Києві затримали двох адвокатів. Їм вручили підозри в вимаганні і одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення уповноваженою особою (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК). Вимагаючи гроші, вони, начебто, ще й погрожували чоловікові насильством і тілесними ушкодженнями.

Суд застосував до адвокатів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою 480 тисяч гривень застави. У випадку звільнення під заставу підозрюваний не мав права без дозволу прокурора, слідчого і суду покидати Київ та Київську область, мусив здати паспорти для виїзду за кордон.

Однак один із них, нікого не повідомивши, 24 січня 2025-го виїхав за межі України. У березні у клопотанні на адресу слідчого підозрюваний інформував, що перебуває в Австрії. Його вже оголосили в розшук і планується заочно обрати йому запобіжний захід.

За матеріалами справи, влітку минулого року до одного з адвокатів звернувся військовозобовʼязаний мешканець Києва за юридичною консультацією щодо постановки на облік у ТЦК і СП. Адвокат, нібито, запропонував йому за 12-15 тисяч доларів оформлення у штат державного підприємства і бронювання від мобілізації.

Протягом червня-вересня минулого року адвокати одержали від клієнта 11 600 доларів. За ці гроші вони, нібито, організували формальне працевлаштування чоловіка у штат Державного підприємства спеціального звʼязку на посаду фельдʼєгера — було оформлено відповідний наказ, укладено трудовий договір та видано службове посвідчення за підписом в.о. генерального директора Державного підприємства спеціального звʼязку. Працевлаштування відбулося без проходження кандидатом процедури спеціальної перевірки, особистої подачі документів, а заява про прийняття на роботу була написана останнім у день отримання службового посвідчення.

Перед втечею адвокат оскаржував запобіжний захід, бо не визнавав вину. Його захисник доводив, що інший фігурант, отримуючи гроші, діяв самостійно, але «в кінці дописано, що всі дії були за попередньою змовою з підозрюваним».

У рамках розслідування планувалося допитати понад 70 чоловіків, які працевлаштовані фельдʼєгерами Державного підприємства спеціального звʼязку на 0,25 % робочої ставки.

Слідчі поліції припускали причетність до схеми в.о. генерального директора Державного підприємства спеціального звʼязку ДСС ЗЗІ України і співробітника цього підприємства, але підозр їм поки не предʼявляли.

Tweet
Джерело матеріала
loader
loader