/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F51%2F0452012b1904e8c4b84978bc1c3db996.jpg)
Генетики Colossal Biosciences відтворили жахливих вовків, які вимерли 10 тисяч років тому
Американський біотехнологічний стартап Colossal Biosciences оголосив, що йому вдалося відтворити жахливого вовка (Aenocyon dirus), який жив у Північній Америці і вимер більше 10 тисяч років тому. Про це пише Time.
Вчені-генетики змогли виділити ДНК зі скам'янілих фрагментів жахливих вовків, що зберігаються в американських музеях.
Потім вчені внесли в геном сірого вовка (Canis lupus) кілька мутацій, які мали надати вихідній тварині риси, які відрізняли жахливого вовка: більший розмір і вагу, більші зуби та щелепи, білу вовну.
Згідно з заявою компанії, дослідники внесли 20 змін до 14 генів сучасного вовка. Отримані клітини помістили у яйцеклітини свійських собак. Сурогатними матерями також виступили собаки.
Як наголошують у Colossal Biosciences, цуценята не є точною копією жахливого вовка, що вимер, - вони несуть його окремі риси. Більш конкретних подробиць експерименту компанія не наводить - дослідження поки що не опубліковане ані в науковій пресі, ані на серверах з препринтами статей.
Внаслідок експерименту народилися троє здорових щенят, що мають відмінні риси жахливого вовка, два самці (їм зараз півроку) та самка (їй три місяці).
Самців назвали Ромул і Рем на честь вигодуваних вовчицею легендарних засновників Риму, а самку Кхалісі на честь героїні "Гри престолів".
Ці красені ніби зійшли зі сторінок книг Джорджа Мартіна "Пісня льоду й полум'я" - справжнісінькі лютововки. Вони помітно потужніші, масивніші і вищі за своїх сучасних родичів того ж віку. Нижче порівняння розмірів скелетів сучасного та жахливого вовка.
Нагадаємо, тамбовський вовк залишився лише у приказці: популяція зникла.

