Ніяких F-47: мита Трампа ставлять під загрозу виробництво новітніх винищувачів
Ніяких F-47: мита Трампа ставлять під загрозу виробництво новітніх винищувачів

Ніяких F-47: мита Трампа ставлять під загрозу виробництво новітніх винищувачів

Обмеження, введені Китаєм на експорт рідкоземельних елементів у США, включають ресурси, критично важливі для авіоніки, що може завдати удару по американських планах зі створення літака шостого покоління.

Про це пише Newsweek.

Пекін відреагував на рішення президента Дональда Трампа запровадити 34-відсоткові мита обмеженням поставок видобутих корисних копалин. І це викликало занепокоєння у деяких американських виробників аерокосмічної техніки, оскільки вони отримують авіоніку виключно з Китаю.

F-47 у польоті

Крок у відповідь Китаю було зроблено всього за два тижні після того, як Трамп оголосив, що Boeing отримала контракт на розробку F-47, який покликаний прийти на зміну F-22 Raptor і скласти основу парку літаків наступного покоління ВПС США.

Китай виробляє близько 90 відсотків рідкоземельних елементів у світі — групи з 17 елементів, які використовують в оборонній промисловості, електромобілях, енергетиці та електронній промисловості.

Розгніваний рішенням президента США підвищити мита на більшість китайських товарів до 54 відсотків, Пекін оголосив про контроль над цими ресурсами в рамках ширшого пакета тарифів і обмежень для компаній.

Будучи основним постачальником рідкоземельних металів у США, Китай демонструє готовність використовувати своє панування у видобутку та переробці найважливіших корисних копалин як зброю, а також те, як протистояння з Трампом може поставити під загрозу програму США з досягнення панування в повітрі наступного покоління (NGAD) із розроблення винищувачів майбутнього.

За даними Дослідницької служби Конгресу, близько п'яти відсотків рідкоземельних металів, які використовують у США, йде на оборонні цілі.

Винищувачі-невидимки F-35
Фото: Israel Defense Forces and Nehemiya Gershuni-Aylho

За даними Інституту історії науки, у винищувачі-невидимці F-35 компанії Lockheed Martin використовується 920 фунтів (приблизно 420 кг) рідкоземельних елементів на літак у системах радіоелектронної боротьби, радарах наведення та електродвигунах, які приводять у рух рулі літака.

Які рідкісноземельні метали Китай постачає до США і навіщо вони потрібні

Міністерство торгівлі Китаю заявило, що до цього списку увійдуть сім категорій середніх і важких рідкісноземельних металів, включно із самарієм, гадолінієм, тербієм, диспрозієм, лютецієм, скандієм і елементами, пов'язаними з ітрієм.

Китайська державна газета Global Times також оголосила про введення експортного контролю на товари, пов'язані з вольфрамом, телуром, вісмутом, молібденом та індієм.

Ітрій необхідний для високотемпературних покриттів реактивних двигунів, високочастотних радіолокаційних систем і прецизійних лазерів. Він також дозволяє використовувати термобар'єрні покриття на лопатках турбін, щоб запобігти розплавленню авіаційних двигунів у польоті.

Літаки-невидимки, такі як F-47, залежать від рідкісноземельних елементів, їм потрібні такі метали, як титан, вольфрам і ніобій, для міцності конструкції, термостійкості та створення покриттів, що забезпечують непомітність.

Реакція Китаю на тарифи Трампа свідчить про його вплив на оборонну промисловість США і послідувала після того, як президент оголосив про рішення Пентагону розпочати розробку винищувача наступного покоління під назвою F-47.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп погрожує запровадженням додаткових 50% мит для Китаю, якщо той не скасує свої введені 34% мита для США. "Сполучені Штати введуть для Китаю додаткові тарифи в розмірі 50%, починаючи з 9 квітня", — пригрозив Трамп, заявивши, що окрім цього США збирається припинити всі переговори і скасувати всі заплановані з китайськими представниками зустрічі.

Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader
loader