/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fce4baa4ae42fc9006b95c3c6b1b9a612.jpg)
Чи допустиме ім'я Ліза в українській мові та як звертатися до дівчини
Чимало імен запозичено з давньоєврейської мови, як-от Єлизавета. А якої форми воно набуло в українській мові розповідає 24 Канал.
Як називати Лізу українською
Повна версія імені Ліза – Єлизавета. Воно походить з давньоєврейської мови від слова "elisheva" (на івриті אֱלִישֶׁבַע), що в перекладі означає "клятва, Богом я клянуся". До нас прийшло разом із християнством, через грецьку і церковнослов'янську мови. Єлизавета була матір'ю святого Івана Хрестителя, тому вона вшановується у християнських святах.
Ім'я поширене у християнському світі і у кожній мові має своє звучання – Елізабет, Ізабелла, Альжбета, Ельжбета, Ельза, Еліза та інші. Кожне з них є окремим іменем, яким допустимо назвати дівчинку і в Україні.
Це дуже красиве ім'я має популярність у багатьох країнах. У рейтингу популярних жіночих імені ім'я Єлизавета займає 7 – 8 позиції щороку. За статистикою припадає на 34 – 38 дівчаток з 1000 новонароджених.
У слов'янську мову спочатку ім'я набуло форми Лизавета, (воно і досі існує у болгар) чи Лізавета. А згодом у російській мові набуло форми Єлизавета і так перекочувало в українську мову.
Однак, ці імена в російські й і українській мові різняться звучанням: українською – Єлизавета, російською – Єлізавєта.
У народі були поширені варіанти Лисавета, а також Савета. Існувала давньоруська форма Олісава (іноді Олисава) – гарно ж, чи не так?
Єлизавета може бути Олісавою / Freepik
А от при скороченні воно має варіант Ліза, та чимало пестливих форм:
- Лізонька
- Лізочка
- Лізуня
- Лізунчик
- Лізусечка
- Лізенька
Більш грайливі та ласкаві:
- Лізуся
- Лізунка
- Лізулька
- Ліззі
- Лі
- Лізонь
- Лізу
Але зауважимо, що звертання – Лізушка, Лізуша, Лізочек є російськими, по типу варіанту Танюша, тому краще оберіть одну з українських версій
Вибір звертання залежить від ваших стосунків з Лізою та того, яке звертання вам здається найбільш доречним і приємним. Але нехай воно буде українським!
