Нові правила військового обліку: як каратимуть ухилянтів
Нові правила військового обліку: як каратимуть ухилянтів

Нові правила військового обліку: як каратимуть ухилянтів

У 2025 році військовий облік став одним із головних обов’язків для всіх призовників, резервістів та військовозобов’язаних. Ігнорування цього обов’язку тепер не просто адміністративне порушення, а реальний ризик отримати серйозний штраф — або навіть кримінальне провадження.

За законом, кожен громадянин України, придатний до служби, зобов’язаний стати на військовий облік: за місцем проживання, навчання або роботи. Відтепер, окрім стандартного обліку у ТЦК, актуальним стало й оновлення даних через електронний кабінет. Пропустив оновлення персональних даних, не повідомив про зміну місця проживання — будь готовий до санкцій.

ТЦК, скріншот: YouTube

Ще одна важлива новація: українці, які виїхали за кордон на строк понад 3 місяці, тепер зобов’язані стати на військовий облік або через дипломатичні установи, або дистанційно — через подання заяви. Інакше — штраф або неможливість отримати документи й послуги за кордоном.

Співробітник ТЦК. Фото: скрін youtube

Штрафи вражають. У мирний час — від 3 400 до 8 500 гривень. Але в період воєнного стану суми значно зростають — від 17 000 до 25 500 гривень. За систематичне ухилення — уже кримінальна відповідальність.

Найбільш критичними є випадки ігнорування повісток, неявки до ТЦК, відмова від проходження медкомісій. Ці порушення фіксуються, і надалі можуть перешкоджати навіть оформленню соціальних виплат, державних послуг, виїзду за кордон.

Раніше ми розповідали, що достатньо лише паспорту: кого випустять за кордон без військово-облікового документу

Також, "Доставка до ТЦК ще швидше...": експерт відповів, що загрожує школам, лікарням та медичним центрам в Україні

Джерело матеріала
loader
loader