Розкриті технічні характеристики ізраїльської дистанційно керованої бойової турелі UT30 MK2
Розкриті технічні характеристики ізраїльської дистанційно керованої бойової турелі UT30 MK2

Розкриті технічні характеристики ізраїльської дистанційно керованої бойової турелі UT30 MK2

Ізраїльська компанія Elbit Systems уклала контракт вартістю приблизно $ 100 мільйонів на постачання своїх безпілотних турельних систем UT30 MK2 для General Dynamics European Land Systems (GDELS). Турелі буде інтегровано в бойові машини піхоти ASCOD для однієї з країн-членів НАТО у Європі. Контракт розрахований до кінця 2027 року і передбачає повну комплектацію системами прицілювання для навідника та командира, протитанковими керованими ракетами (ПТКР) і бронезахистом 4-го рівня.

UT30 MK2 — це дистанційно керована бойова турель, створена ізраїльською компанією Elbit Systems для оснащення бронетранспортерів та бойових машин піхоти. Вона встановлюється без проникнення в корпус машини, що зберігає внутрішній простір для екіпажу та вантажу. Модульна конструкція дозволяє адаптувати її під різні конфігурації озброєння та інтегрувати в існуючі платформи. Система повністю стабілізована, що дає змогу ефективно стріляти під час руху, і підтримує функціонал «мисливець-вбивця» з незалежними прицілами для навідника та командира.

Озброєння турелі включає 30-мм автоматичну гармату, спарений 7,62-мм кулемет і опційно — протитанкові керовані ракети. Вона оснащена сучасними електрооптичними сенсорами, стабілізованими прицілами, системами ідентифікації цілей та цифровим управлінням вогнем. Рівень бронезахисту відповідає стандарту НАТО рівня 4, передбачена можливість інтеграції активного захисту та димових гранатометів. UT30 MK2 поєднує високу вогневу міць, захист і ситуаційну обізнаність без компромісу для безпеки екіпажу.

Компанія наголошує, що система є модульною й апробованою в бойових умовах. Вона вже використовується збройними силами кількох країн і підтримує інтеграцію з різними типами озброєння та сенсорних систем, що підвищує ситуаційну обізнаність і загальну вогневу міць.

Хоча конкретна країна, яка отримає нові ASCOD з турелями Elbit, офіційно не названа, імовірно, йдеться про Латвію. Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони Латвії уклало контракт із GDELS-Santa Bárbara Sistemas на суму € 373 мільйони щодо закупівлі 42 бойових машин ASCOD для оснащення одного з батальйонів механізованої піхоти. У разі додаткового фінансування планується розширення програми на інші підрозділи.

Джерело матеріала
loader