/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F118a09c8c1ed64fa7f0f8a7f19e38440.jpg)
Apple перевіз 600 тонн iPhone з Індії, аби оминути мита Трампа, - Reuters
Компанія Apple зафрахтувала вантажні рейси, щоб перевезти 600 тонн iPhone з Індії до США з метою уникнути запроваджених президентом Дональдом Трампом тарифів
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.
За словами співрозмовників агентства, Apple просило від індійських аеропортів скорочення часу до 6 годин, аби пройти митниці в аеропорту Ченнаї в південному штаті Тамілнад. Раніше на це відводили 30 годин.
Зазначено, що з березня вилетіло близько 6 вантажних літаків з Індії вантажопідйомністю 100 тонн кожний. Один з них вилетів цього тижня - перед набранням чинності нових американських тарифів.
Reuters підрахувало: вага упакованого iPhone 14 і його зарядного кабелю становить близько 350 грамів - це означає, що загальний вантаж у 600 тонн містив близько 1,5 млн iPhone.
Компанія Apple продає упродовж року понад 220 млн iPhone у всьому світі. За даними Counterpoint Research, п'ята частина загального імпорту iPhone у Сполучені Штати наразі надходить з Індії, а інша частина - з Китаю.
Джерело Reuters також підкреслило: американська компанія "хотіла обійти мито".
Мита США
2 квітня Трамп оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на всі товари, які імпортуються до США. Тарифи набудуть чинності 9 квітня.
Китай заявив, що починаючи з 10 квітня запровадить додаткові мита у розмірі 34% на всі американські товари. Дональд Трамп відреагував на таке рішення, заявивши, що Пекін "зіграв неправильно".
Згодом Трамп оголосив, що у разі, якщо Китай не скасує свої тарифи у розмірі 34% до 8 квітня, США введуть нові, ще більші, мита на китайські товари. Натомість у Китаї назвали це "типовим кроком економічного залякування".
8 квітня США запровадили тарифи в розмірі 104% проти Китаю.
Наступного дня Пекін ввів мита проти США в розмірі 84%.
Згодом Пекін також закликав своїх туристів оцінити ризики поїздок до США на тлі "погіршення китайсько-американських економічних та торгових відносин".
Водночас президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС запропонував США нульові тарифи на промислову продукцію.
Натомість Трамп заявив, що Євросоюз задля отримання відстрочки від запроваджених ним тарифів повинен закупитиамериканську електроенергію на суму $350 млрд.
9 квітня ЄС схвалив тарифи на американські товари вартістю приблизно €21 млрд у відповідь на мита США.
Того ж дня Трамп заявив, що Вашингтон підвищує мита на китайські тарифи до 125%, а такожоголосив про 90-денну паузузі зниженими взаємними митами. У Єврокомісії погодилися зупинити контрзаходи.

