11 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
11 квітня — в Україні відзначають День сон-трави, у світі відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Віряни вшановують пам’ять святого священномученика Антипи, єпископа Пергама Асійського. До Нового року залишилося 264 днів.
Яке сьогодні церковне свято
Сьогодні, 11 квітня, віряни вшановують пам’ять святого священномученика Антипи, єпископа Пергама Асійського. Він був одним із перших учнів святого апостола Іоанна Богослова, який і рукопоклав його в сан єпископа для служіння християнській громаді в місті Пергамі (на території сучасної Туреччини).
Святий Антипа ревно проповідував Євангеліє, утверджуючи вірних у християнській істині та викриваючи ідолопоклонство. Його щира й безстрашна проповідь викликала гнів у язичницьких жерців, і під час гонінь за правління імператора Доміціана (81–96 рр.) Антипу було схоплено.
Його змусили відректися від Христа та принести жертву язичницьким богам, проте святитель рішуче відмовився. За це він був підданий мученицькій смерті: його кинули у розпеченого мідного ідола у формі бика — знаряддя тортур, у якому людина повільно помирала від вогню та удушення. Перебуваючи в муках, святий Антипа не переставав молитися, віддаючи душу Богові.
Що не можна робити 11 квітня
- Не варто займатися важкою фізичною працею.
- Не можна сваритися, кричати, говорити лайливі слова.
- Не можна викидати крихти зі столу або їжу - це призведе до зубного болю.
Народні прикмети і традиції на 11 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, іде дощ — влітку буде багато меду і врожаю на трави; вітер сильний — літо буде вітряним і з частими бурями; якщо випав сніг або раптовий мороз — це останній “подих зими”; якщо 11 квітня хмарно, але без дощу — літо буде тепле, але з нестачею дощів; сонце зранку — весна буде рання, а літо — тепле і врожайне; птахи літають високо — чекайте на ясну погоду.
В народні 11 квітня мало назву Антип Водопій або Свято Берези. Перша назва пов’язана з природними спостереженнями та побутовими звичаями селян. “Водопій” — це давній термін, що позначав час, коли худобу починали активно напувати з відкритих водойм — річок, ставків, озер. До цього, взимку, тварин часто поїли снігом або топленою водою в хлівах.
Як назвати дитину, яка народилася 11 квітня
Сьогодні іменини святкують Іван, Микола, Петро, Юхим та Яків. Талісманом людини, народженої 11 квітня, є олександрит. Його часто називали “імператорським каменем”. Підходить вольовим та сильним людям.
Історичні події 11 квітня
1241 — військо угорського короля Бели IV розбите ханом Батиєм.
1597 — у Варшаві страчено козацького отамана Северина Наливайка.
1713 — укладенням Утрехтського миру завершується війна за спадок іспанської корони між Францією з одного боку та морськими державами Великою Британією та Нідерландами, а також Савойєю, Португалією та Прусією — з другого. За цим договором Велика Британія отримує Гібралтар.
1814 — за договором Фонтебло припинялося правління Наполеона як імператора французів.
1867 — Росія продала США Аляску та Алеутські острови.
1894 — Велика Британія оголосила протекторат над Угандою.
1899 — набрав чинності договір, що закінчив іспансько-американську війну. Іспанія відмовилася від претензій на Кубу, передала Сполученим Штатам Пуерто-Рико, Гуам та Філіппіни.
1909 — на викупленій у бедуїнів землі біля Яффи єврейськими переселенцями другої алії засноване місто Тель-Авів.
1921 — утворено емірат Трансйорданію у складі Британського мандату в Палестині.
1945 — радянською владою заарештовано митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого, єпископів Никиту Будку, Миколая Чарнецького, Григорія Хомишина та Івана Латишевського, а також ряд католицьких владик. Тривалий час після арешту доля митрополита була невідомою і лише в середині 1946 року оголосили що митрополит звинувачений у «ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами» за що був засуджений на 8 років ув'язнення. Під тиском репресій греко-католицького духовенства було здійснено «самоліквідацію» УГКЦ.
1945 — Різня в Березці, винищення українського населення села Березка, здійснене польськими підрозділами Армії Крайової, Батальйонів хлопських та селянами-поляками з навколишніх сіл.
1945 — Третя армія США визволила нацистський концтабір Бухенвальд, контроль над яким вже захопили повсталі на той час в'язні.
1951 — Президентом США Труменом був звільнений керівник сил ООН в Кореї, генерал Макартур. На його місце призначений генерал-лейтенант Ріджвей.
1992 — Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію.
2008 — вперше за історію незалежної України було визначено 100 великих українців. Відбулося це з 21:35 у прямому ефірі телеканалу «Інтер».
2014 — проросійськими бойовиками захоплено місто Слов'янськ Донецької області.

