40 хвилин побоїща: 60 косаток атакували одну з найрідкісніших тварин в океані
40 хвилин побоїща: 60 косаток атакували одну з найрідкісніших тварин в океані

40 хвилин побоїща: 60 косаток атакували одну з найрідкісніших тварин в океані

Киту, що перебуває під загрозою зникнення, майже годину вдавалося відбиватися від десятків одних із найгрізніших хижаків в океані, але марно. Зрештою морського гіганта було повалено, а зграя з десятків морських хижаків святкувала свій успіх.

Про це пише Live Science.

Океан вкриває понад 70% поверхні нашої планети і є домівкою для неймовірної кількості видів: зокрема одних із найгрізніших хижаків в океані — косаток, які останнім часом дедалі частіше переслідують інших хижаків, як-от великі колишні акули, і неймовірно рідкісних китів, які вже перебувають на межі зникнення.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Тепер дослідники й туристи, які спостерігають за китами біля узбережжя Бремер у Західній Австралії, стали свідками неймовірно драматичного моменту: зграя з понад 60 косаток атакувала карликового синього кита (Balaenoptera musculus brevicauda), який перебуває на межі зникнення.

Дослідники зазначають, випала нагода спостерігати за одним із найбільших побоїщ в океані, коли десятки косаток 40 хвилин атакували 18-метрового кита. Зрештою на кадрах видно, що кит програв цю битву: морський хижак плавав на поверхні океану, кров лилася з його пащі, а косатки раз у раз накидалися на свою здобич. Дослідники також додали, коли долю синього кита було вирішено, косатки "відсвяткували це, вистрибуючи та вдаряючи хвостом".

Понад 60 косаток напали на одного з найрідкісніших китів в океані
Фото: Naturaliste Charters Whale Watching

За словами морського біолога Дженни Такер з Naturaliste Charters, цей інцидент є одним з небагатьох випадків, коли косатки були помічені за нападом на вид синього кита. Косатки дуже розумні та полюють у скоординованих групах, часто використовуючи складну комунікацію і командну роботу, щоб зловити здобич, яка набагато перевищує їхніх самих. Вони часто використовують жорстокі методи, раніше їх бачили такими, що створюють великі хвилі, щоб змивати тюленів з льоду, що плаває, працюють спільно, щоб відокремити дитинчат китів від їхніх матерів і топити їх. Крім того, вчені спостерігали за косатками, які полювали на печінку великих білих акул.

Учені зазначають, що на тілі кита було видно сліди укусів косаток, а в якийсь момент побоїща на нього одночасно напало близько 30 особин. За словами Такер, серед зграї, що напала, було кілька молодих косаток, зокрема одна, якій було лише місяць. Цікаво, що у такого молодого дитинчати ще просто немає зубів, проте воно все ж брало участь у полюванні разом із матір'ю.

Понад 60 косаток напали на одного з найрідкісніших китів в океані
Фото: Naturaliste Charters Whale Watching

Зазначимо, що карликові сині кити — підвид синіх китів, які є найбільшими тваринами на всій планеті. Сині кити, як правило, можуть досягати в довжину близько 34 метрів, тоді як карликові сині кити виростають до 24 метрів. Хоча вони менші за своїх родичів, карликові сині кити все ж довші за багатьох інших китів, включно з горбатими китами й кашалотами. Для порівняння, косатки рідко виростають довшими за 10 метрів.

Раніше Фокус писав про те, що вчені назвали найжорстокіші методи полювання на косаток.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader