Чужий штраф за порушення ПДР: як треба діяти
Чужий штраф за порушення ПДР: як треба діяти

Чужий штраф за порушення ПДР: як треба діяти

Чужий штраф за порушення ПДР: як треба діяти

Роз'яснення дали у Головному сервісному центрі МВС.

В Україні водії, які порушують правила дорожнього руху (ПДР), можуть отримати штраф. Часто автовласники передають свої транспортні засоби в користування іншим особам, але не право на рухоме майно. Так, коли засобами автоматичної фіксації буде встановлено перевищення швидкості, за це відповідатиме саме власник автомобіля. У Головному сервісному центрі МВС розповіли, що робити, коли прийшов чужий штраф.

Чому може прийти чужий штраф за порушення ПДР

У Головному сервісному центрі МВС пояснили, що автовласнику, який продав свою автівку, але без оформлення офіційного договору купівлі-продажу, або ж передав у тимчасове користування, згодом приходитимуть штрафи за порушення ПДР.

У такому випадку необхідно призначити належного користувача – «пошерити» авто.

«Належний користувач – це фізична особа, яка на законних підставах керує транспортним засобом, який їй не належить. Тобто і за порушення ПДР відповідатиме саме керманич, а не власник авто», – йдеться у повідомленні.

Як призначити належного користувача авто

Це можна зробити сервісному центрі МВС, у Кабінеті водія або застосунку «Дія».

Для того, щоб «пошерити» автомобіль онлайн, у Кабінеті водія у власника має відображатись свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, у кандидата на належного користувача – посвідчення водія відповідної категорії.

Так, для оформлення заявки необхідно внести такі дані:

  • електронні адреси й номери телефонів учасників угоди;
  • ідентифікаційний код майбутнього належного користувача.

У Центрі пояснили, що при цьому і власник, і водій можуть оформлювати документи на відстані завдяки цифровим підписам. 

Для того, щоб «пошерити» авто у застосунку «Дія», окрім свідоцтва про реєстрацію та посвідчення водія, потрібно мати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт та авторизуватися.

«Після погодження заявки у цифрових документах належного користувача з’являється свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Термін шерингу авто визначається самостійно. Також цей статус може достроково скасувати як водій, так і власник», – йдеться у повідомленні.

 Раніше фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, як відбувається перереєстрація авто за договором дарування.

Джерело матеріала
loader
loader