Розкриті технічні характеристики британського авіаносця HMS Prince of Wales
Розкриті технічні характеристики британського авіаносця HMS Prince of Wales

Розкриті технічні характеристики британського авіаносця HMS Prince of Wales

2 квітня 2025 року авіаносець HMS Prince of Wales вирушить із Портсмута у восьмимісячне розгортання в межах операції Highmast, яка передбачає посилення військової присутності Великої Британії в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це перша подібна місія з 2021 року, коли регіон відвідала ударна група на чолі з HMS Queen Elizabeth. Метою операції є посилення оборонної співпраці з союзниками по НАТО та партнерами в регіоні шляхом спільних навчань, портових візитів і демонстрації готовності до багатонаціональних операцій.

HMS Prince of Wales — один із двох авіаносців класу Queen Elizabeth і вважається найпотужнішим надводним кораблем, коли-небудь побудованим у Великій Британії. Він здатен нести до 36 винищувачів F-35B та чотири гелікоптери Merlin, має екіпаж у 700 осіб (до 1600 у повній конфігурації) та автономність до 45 днів. Авіагрупу ударної сили сформують літаки з ескадрилей RAF 617 та NAS 809, а також гелікоптери NAS 820, 812 і 815.

До складу ударної групи увійдуть есмінець HMS Dauntless, фрегат типу 23, атомний підводний човен класу Astute та танкер Королівського флоту. Свою участь підтвердили Норвегія, Канада та Іспанія. Зокрема, норвезький фрегат HNoMS Roald Amundsen та танкер HNoMS Maud братимуть участь у місії, а канадський фрегат HMCS Ville de Québec приєднається до групи під час окремих етапів.

Особливістю місії стане використання дронів T-150 для транспортування вантажів між кораблями. Дев’ять таких апаратів, які здатні перевозити до 68 кг вантажу зі швидкістю до 60 миль на годину, будуть розміщені на трьох суднах. Також передбачено протидію дронам та ракетним загрозам: HMS Dauntless уже провів стрільби з використанням Phalanx CIWS, 4,5-дюймових і 30-мм гармат, а також гелікоптерів Wildcat з ракетами Martlet.

Операція Highmast демонструє стратегічний намір Великої Британії посилити військову присутність у регіоні на тлі змін у безпековій ситуації та поглиблення багатосторонньої оборонної співпраці.

Джерело матеріала
loader