12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України, яке сьогодні свято, що не можна робити у цей день
12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України. У світі відзначають Міжнародний день польоту людини в космос, Всесвітній день авіації і космонавтики, Всесвітній день дій в області військових витрат, Всесвітній день рок-н-ролу та Всесвітній день хом'яків. Віряни вшановують пам'ять Василія, сповідника, єпископа Парийського. До Нового року залишилося 263 дні.
Яке сьогодні церковне свято
12 квітня в церковному календарі – день пам’яті Василія, сповідника, єпископа Парийського. Він жив у VIII столітті і відрізнявся такою благочестивістю, що жителі міста Парія поставили його на кафедру єпископом. Своєю владою Василій розпоряджався мудро і спокійно. Але раптом у тих містах виникла іконоборча єресь, яку Василій не підтримував. 754 року був скликаний Вселенський собор, під час якого підписали сувій, в якому наказувалося знищити всі ікони. Василій спробував заборонити єретикам входити до його єпархії, але за це його суворо покарали.
Що не можна робити 12 квітня
- Заборонено займатися рукоділлям і прибирати.
- Не можна вживати алкоголь і влаштовувати гучні розваги.
- Не варто цього дня розчісувати волосся.
Народні прикмети і традиції на 12 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: тепла і суха погода — влітку буде великий урожай фруктів, сильний вітер вказує на вітряне літо, раптом вдарив мороз — чекайте на великий урожай пшениці, верба вже дуже пухнаста — більше не буде холодів, багато павутини — до спекотного і сухого літа.
Цього дня покинуті жінки проводили спеціальний обряд, щоб повернути до себе коханого. Для цього на папірці записували ім'я чоловіка, кидали в багаття і тричі хрестилися.
Як назвати дитину, яка народилася 12 квітня
Сьогодні іменини святкують Василь, Давид, Іван, Ісаак, Сергій та Марія. Талісманом людини, народженої 12 квітня, є малахіт. Камінь вважається сильним захисником дітей. А ще потужним оберегом для мандрівників.
Історичні події 12 квітня
467 — Антемій став імператором Західної Римської імперії.
1204 — Константинополь захоплений учасниками Четвертого Хрестового Походу. Тимчасова ліквідація Візантійської імперії.
1606 — затверджено об'єднаний англо-шотландський прапор «Юніон Джек», після включення до нього елементів прапора Ірландії став прапором Сполученого Королівства.
1633 — римська інквізиція розпочала формальне слідство щодо праць Галілео Галілея.
1709 — шведські війська Карла XII підійшли до стін Полтави.
1776 — Американська революція: Галіфакська Резолюція, ратифікована Провінційним Конгресом Північної Кароліни, дала дозвіл делегатам з Північної Кароліни в Другому Континентальному Конгресі проголосувати за незалежність від Великої Британії.
1820 — Олександр Іпсіланті був оголошений лідером Філікі Етерія, таємної організації, метою якої було повалення османського правління над Грецією.
1857 — Гюстав Флобер опублікував роман «Пані Боварі».
1861 — Американська громадянська війна: бомбардуванням форту Самтер військами Конфедерації почалася громадянська війна у США, яка завершилася через 4 роки перемогою Півночі і забрала життя 620 тисяч американців.
1877 — Велика Британія вперше анексувала Трансвааль.
1897 — у місті Теребовля було відправлено першу українську католицьку Службу Божу для українських емігрантів.
1903 — у Великій Британії почала діяти міська служба омнібусів.
1908 — український студент Мирослав Січинський на знак протесту проти шовінізму польських урядовців вбив намісника Галичини графа Анджея Потоцького.
1911 — француз П'єр Прієр здійснив перший безпосадковий переліт з Лондона до Парижа на моноплані «Блеріо».
1912 — у Львові українські скаути-пластуни вперше склали Пластову Присягу, утворена молодіжна скаутська організація «Пласт».
1917 — Перша світова війна: Перемога канадських військ у битві при Вімі.
1927 — Чан Кайші наказав стратити членів Комуністичної Партії Китаю в Шанхаї, завершуючи Перший Об'єднаний Фронт.
1934 — на верхівці гори Вашингтон, США підтверджений найсильніший порив вітру на поверхні Землі (372 кілометри на годину).
1935 — перший політ британського військового літака Бристоль Бленгем.
1945 — віце-президент Гаррі Трумен склав присягу президента і став 33-м лідером Сполучених Штатів Америки.
1955 — вакцина від поліомієліту, розроблена доктором Джонасом Солком, оголошена безпечною та ефективною.
1961 — космічний корабель «Восток-1» з Юрієм Гагаріним на борту, здійснив перший політ до космосу. Ця дата — Всесвітній день космонавтики.
1963 — радянська ядерна субмарина К-33 зіткнулася з фінським торговельним човном Finnclipper в Данських протоках.
1970 — на сцені Національної опери України дав свій перший концерт Оркестр Народних Інструментів України.
1980 — Сем'юел Доу перебрав на себе владу над Ліберією після перевороту, перервавши понад 130 років демократичного наступництва президентів.
1980 — одноногий канадець хворий на рак Террі Фокс розпочав свій Марафон Надії в Сент-Джонсі, Ньюфаундленд.
1981 — з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) здійснено запуск першого у світі пілотованого повітряно-космічного апарата багаторазового використання «Колумбія».
1990 — експонат Джима Ґері «Динозаври 20 століття» відкрився в Національному Музеї Природної Історії в Смітсонському інституті, Вашингтон, США.
1992 — у Марн-ла-Валле під Парижем відкрився Євродиснейленд.
1995 — білоруські депутати, що голодували проти зміни національної символіки, жорстоко побиті міліцією та військовими.
1999 — Президент Сполучених Штатів Америки Білл Клінтон звинувачений в нешанобливому ставленні до суду після «зумисних неправдивих свідчень» під час громадського розгляду справи стосовно сексуальних домагань.
2002 — Педро Кармона оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели під час невдалого військового перевороту у Венесуелі проти режиму Уго Чавеса.
2009 — Військово-морські сили США визволили з полону корсарів капітана Річарда Філліпса, вбиваючи трьох та захоплюючи четвертого пірата.
2014 — захоплення міського управління МВС у місті Слов'янськ російським диверсійним загоном під керівництвом Ігоря «Стрєлкова» Гіркіна.

