/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fc3b4e1fbf4e4b92aceeeee67255c9075.jpg)
Кияни обурили різким зростанням тарифу на обслуговування багатоквартирних будинків
У березні мешканці Києва зіткнулися з суттєвим зростанням тарифу на обслуговування багатоквартирних будинків, який збільшився майже вдвічі. Городяни отримали платіжки з сумами від 600 до 900 гривень за квартиру, пише Telegraf.
Особливо помітна різниця між вартістю утримання будинків та прибудинкових територій та послугою з управління багатоквартирним будинком: за утримання нараховують 356,21 грн, а за управління – 579,65 грн.
При цьому якість обслуговування залишає бажати кращого. В багатьох будинках, за які доводиться платити підвищену ціну, не працюють ліфти, а ремонти не проводилися роками. Деякі кияни в соціальних мережах повідомляють про ще вищі суми – до 979,67 грн, за які мають не тільки прибирати будинок та територію, але й оплачувати електроенергію, що використовується на спільній території.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F866de9121bf9b907bbd8d22cf3cc33c7.jpg)
Такі розцінки запропонувало комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва", яке виграло конкурс автоматично, оскільки було єдиним учасником.
"Ми були шоковані, коли побачили нові платіжки. За що ми платимо такі гроші, якщо в будинку все ламається і ніхто нічого не ремонтує?" – обурюється мешканка Деснянського району.
Варто зазначити, що мешканці мають право змінити управителя. Договір з управителем укладається строком на рік і автоматично продовжується, якщо сторони не мають заперечень.
Якщо співвласники вирішать достроково відмовитись від послуг управителя, обраного містом, вони повинні провести збори, ухвалити відповідне рішення і не пізніше ніж за два місяці письмово попередити управителя про розірвання договору. Проте для заміни потрібно знайти іншу компанію або створити ОСББ.
Також нагадаємо, який пункт у комунальних платіжках – нахабна афера.

