/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fa1afa63edda84b795aa4d8c93fa3af4b.jpg)
Над Україною зійде мікромісяць: що це за явище та коли його можна побачити
У ніч із суботи на неділю, 13 квітня, жителі України зможуть спостерігати так званий мікромісяць. Насправді ж це повний Місяць, який здається трохи меншим і тьмянішим, ніж зазвичай.
До слова, квітневу повню ще називають Рожевий Місяць на честь флокса, що зацвітає саме зараз, а ще Великодній, бо він передує великому християнському святу.
Що за явище мікромісяць
Мікромісяць виникає тоді, коли Місяць перебуває в найвіддаленішій точці своєї орбіти від Землі. Це явище є протилежністю супермісяця, під час якого Місяць наближається до Землі й здається більшим.
Як пояснив астрофізик Ален Брізар із коледжу Сент-Майкл у Вермонті, зміни в розмірах і яскравості є “дуже тонкими” і можуть бути майже непомітними неозброєним оком. Але явище все ж варте уваги, особливо за умови ясного неба.
Мікромісяці та супермісяці трапляються кілька разів на рік, коли повна фаза Місяця збігається з певним положенням на його орбіті. Наступний мікромісяць очікується у травні, а побачити супермісяць у 2025 році можна буде тричі – у жовтні, листопаді та грудні.
Більш видовищне місячне явище відбулося в березні, коли під час повного місячного затемнення супутник Землі набув мідно-червоного кольору. Також наприкінці березня в деяких регіонах України можна було спостерігати часткове сонячне затемнення, що повторило явище, яке бачили у 2007 році.

