У НАТО побоюються, що в майбутньому РФ зможе вести війни в космосі та застосовувати ядерну зброю проти супутників, повідомляє DW.
"Ми бачимо повідомлення про те, що Росія розглядає можливість розміщення ядерної зброї в космосі", - заявив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте в інтерв'ю Welt am Sonntag.
За словами Рютте, наразі можливості Росії в космосі застаріли та не відповідають рівню Заходу, а саме тому розвиток ядерної зброї в космосічному просторі – це спосіб для Москви посилити свій потенціал.
“Це викликає серйозне занепокоєння й означало б порушення Договору про космос від 1967 року", – додав генсек, зазначивши, що союзники по НАТО готуються до нових викликів у космосі, зокрема, обмінюються розвідданими, створюють національні космічні командування, а також розробляють більш компактні та захищені супутники.
Як пояснив Рютте, космос має важливе значення для можливостей стримування й оборони Альянсу.
Останніми роками, однак, космічний простір більш завантажений, небезпечніший і непередбачуваний.
“Ми знаємо, що конкуренція в космосі стає дедалі гострішою - і не тільки в комерційному плані. Це торкається всієї нашої безпеки", - заявив Рютте.
Ще генсек НАТО оголосив про розширення спостереження за Арктикою з супутників. Він вказав на те, як Росія й Китай дедалі частіше використовують нові морські шляхи, мілітаризуючи частини арктичного регіону.
“Супутники можуть допомогти нам відстежувати пересування на суші й на морі, а також забезпечити надійний і захищений зв'язок для наших військ", - пояснив Рютте.
Повідомлялося, що Росія та Китай активно випробовують нові наступальні технології. Торік з'явилася інформація про те, що Росія намагається розробити космічну ядерну зброю, яка використовуватиме потужну енергетичну хвилю, щоб потенційно вивести з ладу більшу частину комерційних та урядових супутників. У 2021 році РФ також випробувала протисупутникову ракету. Китай теж проводив подібні навчання в космосі й розробляє протисупутникові ракети.