Згадаєте смак борщу і вінегрету: українцям обіцяють обвал цін на овочі - коли чекати
Згадаєте смак борщу і вінегрету: українцям обіцяють обвал цін на овочі - коли чекати

Згадаєте смак борщу і вінегрету: українцям обіцяють обвал цін на овочі - коли чекати

Після шокуючого зростання цін на овочі взимку 2024–2025 року українцям нарешті є на що сподіватися. Уже зовсім скоро на прилавках з’являться ранні овочі, і це може суттєво змінити ситуацію.

Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. За його словами, на ринок виходить теплична продукція, а трохи згодом з’являться й перші овочі, вирощені у відкритому ґрунті. Це традиційно спричиняє зниження цін.

Ціни на овочі та фрукти. Фото: скрін youtube

"Питання в тому, хто взагалі сьогодні може дозволити собі овочі. Взимку все подорожчало: буряк, морква, капуста, навіть огірки й помідори стали майже делікатесом. Але з появою ранніх овочів ціни почнуть просідати", – пояснює експерт.

Пік здешевлення очікується в серпні-вересні. Саме тоді на ринок масово надійде продукція з відкритого ґрунту, і конкуренція між виробниками стане максимальною. Це і змусить торговців знижувати ціни.

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

Втім, хороші новини стосуються лише овочів. Щодо інших продуктів – ситуація складніша. Тут усе залежить від курсу гривні, вартості пального, інфляції та цін на зерно. А ці фактори, як відомо, змінюються ледь не щотижня.

Тож українцям радять ловити момент: вже зовсім скоро борщовий набір стане трішки доступнішим. Але затягувати з покупками не варто – ціни можуть знову змінитися разом із ринковими настроями.

Раніше ми розповідали, що за кіло "пікантності" беруть 195 грн: супермаркети змінили цінники цибулі, часнику та перцю

Також, ціни на яйця до Великодня та після: експерти поділилися прогнозами

Джерело матеріала
loader
loader