Фізична ідентифікація: що треба знати пенсіонерам
Фізична ідентифікація: що треба знати пенсіонерам

Фізична ідентифікація: що треба знати пенсіонерам

Фізична ідентифікація: що треба знати пенсіонерам

Роз'яснення дали у ПФУ.

Українці отримують пенсії та інші соціальні виплати. Деякі пенсіонери мають проходити процедуру фізичної ідентифікації для подальшого отримання пенсій. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, як пенсіонерам пройти ідентифікацію та які способи для цього існують.

Хто має проходити фізичну ідентифікацію

У ПФУ пояснили, що відповідно до постанови Кабміну № 299 «Про деякі особливості виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) та страхових виплат за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», затверджено Порядок виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) та здійснення страхових виплат за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Цей Порядок визначає механізм виплати пенсій, особам, які:

  • тимчасово проживають за межами України;
  • проживають на тимчасово окупованих РФ територіях України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Росією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації;
  • які виїхали з тимчасово окупованих територій (ТОТ) та проживають на підконтрольній Україні території.

У ПФУ підкреслили, що дія цього Порядку не поширюється на громадян України, які тимчасово проживають за межами України і яким пенсія або страхові виплати виплачуються на умовах міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою.

Як пройти фізичну ідентифікацію

У Фонді зазначили, що відповідно до пункту 6 Порядку, одержувачам, які тимчасово проживають за межами України, і тим, які проживають на ТОТ, виплата пенсії, страхових виплат здійснюється за умови проходження особою фізичної ідентифікації до 31 грудня кожного календарного року.

До фізичної ідентифікації прирівнюється:

  • авторизація в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис» (Дія ID), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг («Дія»);
  • ідентифікація особи за допомогою відеоконференцзв’язку, проведеного територіальним органом ПФУ із дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, під час сеансу якого пред’являються документи, що посвідчують особу, відповідно до порядку, встановленого правлінням Фонду за погодженням із Мінсоцполітики та Мінцифри.
  • посвідчення в установленому порядку за зверненням одержувача, який тимчасово проживає за кордоном, відповідною закордонною дипломатичною установою України факту, що особа є живою.

У Фонді пояснили, що документ про посвідчення факту, що фізична особа є живою, разом із письмовою заявою особи про продовження виплати, можна скласти в довільній формі. Документ слід надіслати рекомендованим поштовим відправленням або поштовим відправленням з оголошеною цінністю територіальному органу ПФУ за місцем перебування на обліку.

Заяву про продовження виплати пенсії разом зі сканованою копією документа про посвідчення факту, що людина є живою, відповідає оригіналу документа і придатна для сприйняття її змісту, можна подати через вебпортал ПФУ. Для цього можна використовувати кваліфікаційний електронний підпис.

Нагадаємо, як пенсіонери можуть підготуватися до ідентифікації.

Джерело матеріала
loader