У Харкові відзначили 113-ту річницю «Пласту» та 10-річчя відновлення станиці
У Харкові відзначили 113-ту річницю «Пласту» та 10-річчя відновлення станиці

У Харкові відзначили 113-ту річницю «Пласту» та 10-річчя відновлення станиці

У Харкові 13 квітня пластуни відзначили подвійне свято – 113-ту річницю організації та 10-річчя відновлення станиці у місті.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила голова станиці “Харків” Ольга Яковлєва.

“Ми сьогодні відзначили день першої пластової присяги, яку 12 квітня у Львові склали 113 років тому. Але для нас цього року це свято надзвичайне, бо ми святкуємо ще й 10-річчя відродження станиці”, – сказала Яковлєва.

За її інформацією, спроби відновити скаутську організацію були й ще раніше, однак робота з різних причин переривалася. А останні десять років станиця діє постійно.

Через повномасштабне вторгнення багато дітей і виховників змушені були виїхати з Харкова, в місті постійно залишалася тодішня керівниця Олена Рофе-Бекетова, яка займалася гуманітарною допомогою. Та вже восени 2022 року станиця відновила роботу з дітьми.

“Повсякчас ми шукали безпечні простори для занять, бувало, що збиралися у метро. Почали співпрацювати з університетом ім. Каразіна та педагогічним ім. Сковороди. Їхні студенти стали нашими волонтерами, виховниками. От і сьогодні дали присягу ще шестеро людей – двоє юначок і четверо дорослих, які тепер виховники”, – зазначила керівниця станиці.

“Пласт” – український аналог скаутського руху, організований у 1911 році Олександром Тисовським, Петром Франком (сином Івана Франка) та Іваном Чмолою. 12 квітня 1912 року у Львові вихованці одного з засновників організації, Тисовського, вперше склали пластову присягу. В основі назви “Пласт” є відповідник англійського “scout” (розвідник), взятий за прикладом пластунів – козаків-розвідників. Пластуни проводять дитячі табори різної спеціалізації та заходи соціально-культурного та виховного спрямування.

Як повідомляв Укрінформ, керівника осередку “Пласт” в Ізюмі Харківської області Олега Єфіменказагарбникивбили за проукраїнську позицію. Його тіло було в місці масового поховання жертв збройної агресії РФ у сосновому лісі на околиці міста. Встановити особу вдалося лише після експертизи ДНК.

Фото ілюстративне

Теги за темою
Діти Харків
Джерело матеріала
loader
loader