/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F7275a5e53730aa285179a089797576ca.jpg)
Британські розробники представили новий важкий бойовий дрон T-150 Malloy
Королівський флот Великої Британії вперше випробує важкі вантажні безпілотники під час розгортання авіаносної ударної групи CSG25 в Індо-Тихоокеанському регіоні. Дев’ять дронів T-150 виробництва Malloy Aeronautics використовуватимуться для транспортування легких вантажів, комплектуючих і спорядження між кораблями. Випробування проводитиме спеціалізована ескадрилья 700X NAS, яка вже з 22 квітня розпочне роботу з бортів трьох кораблів: авіаносця HMS Prince of Wales, есмінця HMS Dauntless та танкера RFA Tidespring.
Використання безпілотних повітряних систем замість традиційних вертольотів типу Wildcat чи Merlin дозволить значно знизити витрати та вивільнити пілотовану авіацію для виконання основних бойових завдань. За словами лейтенанта Мета Парфітта з 700X NAS, близько 95% вантажів, які транспортуються між кораблями під час місій, важать менше 50 кг. У минулому для доставки важливої деталі на інший корабель доводилось піднімати гелікоптер. Тепер ми спробуємо зробити це за допомогою безпілотника, — пояснив він.
Модель T-150 може підіймати до 68 кг вантажу та управляється командою з двох осіб: пілота і оператора системи управління. Дрон може працювати як у ручному режимі, так і автономно за заздалегідь встановленими маршрутами. Ці апарати постачено ескадрильї у серпні 2024 року, і з того часу військові вивчають особливості їхньої експлуатації та технічного обслуговування в умовах морського середовища.
T-150 — електричний апарат, створений як частина «останньої милі» логістичних рішень. Його розробник, компанія Malloy Aeronautics, у лютому 2024 року була придбана BAE Systems. Сімейство її дронів включає моделі, здатні перевозити вантажі масою до 200 кг, а в майбутньому — до 300 кг. До цього часу T-150 використовувався переважно на суші, тож нинішнє розгортання є випробуванням нових можливостей.
Ініціатива з інтеграції безпілотних платформ до складу авіаносної групи стала логічним продовженням проєкту Heavy Lift Challenge, який реалізовувався у співпраці з Defence Equipment and Support та Технологічним офісом Королівського флоту. Цей крок — ще один доказ того, як флот переходить до використання сучасних технологій для підвищення ефективності логістики в морських операціях.

