До Галицького нацпарку вперше за 15 років повернулися червонокнижні косарі
На Прикарпатті до Галицького національного парку після 15 років на гніздування повернулися білі червонокнижні косарі. Вчені виявили понад чотири гнізда цих птахів, повідомляє у Facebook прес-служба парку.
- У Галицькому парку вперше гніздування косарів виявив Володимир Бучко у 2010 році. … З того часу косарів на гніздуванні не реєстрували. Але після п'ятнадцятирічної паузи ці чудові птахи вирішили знову виводити на Опілля своє потомство. 13 квітня 2025 року нами виявлено у заростях очерету понад чотири гнізда цих рідкісних пернатих, - розповіли співробітники парку.
За їхньою інформацією, птахи поводяться дуже обережно і не видають місця гніздування. Косар (білий) занесений до Червоної книги України (вразливий вигляд). Зимує переважно у Центральній та Східній Африці, Індії та Китаї. В Україні оселяється на прісних та солонуватих водоймах, де гніздиться колоніями. Гнізда влаштовує на кущах, зламах очерету чи деревах. Пара насиджує 3-6 яєць протягом 21-25 діб. Пташенята вилуплюються в червні, а набувають здатності літати в липні.
- 13 квітня стало відомо, що до Національного природного парку "Тузловські лимани" на Одещині прилетіли рожеві фламінго після зимівлі в Європі.
- 22 березня у селі Леляки Пирятинской громади у гнізді знаменитого лелека Грицька оселився новий самець – його назвали Грициком.

