Полонені китайці розповіли, що вступили до армії РФ після реклами в TikTok
Полонені китайці розповіли, що вступили до армії РФ після реклами в TikTok

Полонені китайці розповіли, що вступили до армії РФ після реклами в TikTok

Полонені китайці розповіли, що вступили до армії РФ після реклами в TikTok

Полонені громадяни КНР розповіли, чим займались в армії РФ та як потрапили в полон.

Двоє громадян Китаю, захоплені українськими військовими на Донеччині, висловили готовність до обміну і закликали Пекін сприяти їхньому поверненню додому.

Під час пресбрифінгу, організованого в Укрінформі за участі СБУ, полонені — Чжан Женьбао та Ван Гуанцзюнь — звернулися до уряду КНР з проханням допомогти їм повернутися на батьківщину. Один із них заявив: «Ми відкриті до обміну і хочемо повернутись до Китаю».

Зі слів обох чоловіків, вони не були пов’язані з армією або держструктурами КНР до війни. Вони потрапили на службу в російську армію після того, як побачили рекламу в китайських соцмережах. За словами Ван Гуанцзюня, «на платформах на кшталт Kuaishou або TikTok з’являються блогери, які активно просувають такі оголошення».

Чжан Женьбао, один із полонених, розповів, що після підписання контракту з росіянами йому на картку було переказано 200 тисяч рублів. Але, як виявилося, фактично він не мав доступу до цих коштів — росіяни періодично забирали і саму картку, і телефон із банківським додатком, витрачаючи гроші нібито на потреби підрозділу — паливо чи зарядні пристрої. «Я сам цими грошима не користувався», — зазначив він.

Інший китайський громадянин, Ван Гуанцзюнь, розповів, що спершу мав намір займатися медичною реабілітацією поранених, але після прибуття до частини змушений був виконувати усі накази, які йому давали.

Як він пояснив, до Росії прибув 20 грудня 2024 року і тиждень перебував у Москві. Згодом його перекинули на Донбас, де він перебував у бліндажах, пересуваючись між позиціями разом з іншими іноземними бійцями. Після кількох тижнів під вогнем, 5 квітня, Ван був захоплений в полон українськими силами.

Сили оборони України повідомили, що обох іноземців взяли в полон під час першого бойового завдання. Один із них, 1991 року народження, прибув до Росії у лютому 2025-го після вербування через представника РФ безпосередньо в Китаї. Він наголосив, що не мав досвіду військової служби.

Другий — 1998 року народження — приїхав до РФ у грудні 2024-го як турист, але невдовзі подав заявку на вступ до російської армії після того, як побачив оголошення про службу із виплатою 2 мільйонів рублів.

Полонених затримали військові 157-ї окремої механізованої бригади поблизу села Тарасівка та 81-ї аеромобільної бригади поблизу Білогорівки. Відео їх допиту публікувалось раніше.

Джерело матеріала
loader
loader