/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F3227a46cdcf1c1f894a75498d3505131.jpg)
ЄСПЛ попросив Росію про коментарі про організовані нею політичні вбивства
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) направив уряду Росії повідомлення про розгляд заяви "Україна проти Росії (IX)" (заява № 10691/21) і попросив надати свої зауваження щодо неї.
Про це у ЄСПЛ повідомили у понеділок, пише "Європейська правда".
Україна подала цю міждержавну скаргу у лютому 2021 року.
Вона стосується організованих Росією низки гучних замахів та замовних вбивств, як на території України, так і в інших країнах.
В українському Мін’юсті нагадують, що уряд України звернувся до ЄСПЛ із проханням визнати факт існування системної політики фізичного усунення осіб, яких російська влада вважає загрозою для свого режиму.
Така практика є грубим порушенням статті 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод – права на життя.
"В якості прикладу та доказу існування цієї "адміністративної практики" ми детально описали 24 резонансні випадки замахів та замовних вбивств як громадян України, так й іноземців, що відбувалися на території України, Росії, інших держав-членів Ради Європи та за межами Європи протягом 2003-2020 років", – цитують у Мін’юсті уповноважену у справах ЄСПЛ Маргариту Сокоренко.
До справи долучилися Польща та Литва як треті сторони.
ЄСПЛ також звернувся до урядів Австрії, Болгарії, Німеччини, Латвії, Чорногорії та Сполученого Королівства з проханням надати інформацію про розслідування конкретних випадків, на які посилається Україна у справі як на приклади системної практики політичних вбивств.
Правда" детально розповідала про цю скаргу у статті Не лише Навальний: як Україна хоче покарати РФ за політичні вбивства по всьому світу.
Зазначимо, з 2022 року Росія припинила брати участь у провадженнях в ЄСПЛ попри те, що досі несе відповідальність за рішеннями щодо скарг, поданих до вересня 2022 року.

