Індія успішно випробувала лазерну зброю для знищення дронів
Індія успішно випробувала лазерну зброю для знищення дронів

Індія успішно випробувала лазерну зброю для знищення дронів

Індія - одна з сусідом Китаю - оголосила про успішне випробування лазерної зброї Mk-II(A) власної розробки проти дронів та для ворожих сенсорів спостереження і антен. Про це пише Interesting Engineering.

Випробування відбулись напередодні, 13 квітня. Їх провела Індійська організація оборонних досліджень і розробок (DRDO).

За даними DRDO, в ході випробувань індійська система не лише знищила безпілотники, але і успішно відбила атаку рою дронів самотужки. До того ж, лазерна зброя показала свою спроможність знищувати ворожі сенсори спостереження і антени, що значно розширює її тактичні можливості на полі бою.

Лазерна зброя Індії: що відомо про характеристики системи Mk-II(A)

Індійська система лазерної зброї спрямованої енергії, що отримала назву Mk-II(A), була створена Центром високоенергетичних систем і наук (CHESS) DRDO за сприяння інших компаній та академічних установ.

За повідомленням India Today, вітчизняна розробка представляє собою систему Laser-DEW Mk-II(A) потужністю 30 кіловат. Система має вбудовану електрооптичну систему для самостійного виявлення дронів і ракет. Вона також може приймати допомогу від інших радарів для розвідувальних входів.

Після виявлення цілі система випускає інтенсивний лазерний промінь для її знищення. Він настільки потужний, що може прорізати ціль, структурно руйнуючи безпілотник або ракету, або навіть призвести до більшого вибуху, якщо влучить у боєголовку.

"Завдяки цьому успішному випробуванню країна приєдналася до ексклюзивного клубу світових держав, що володіють потужною лазерною системою DEW", — йдеться у повідомленні DRDO у X.

В агентстві поки що не розкривали максимальну дальність дії системи озброєння, однак на відео показано, як вона знищує безпілотний літальний апарат у польоті. На кадрах видно, як дрон повністю знищується системою зброї.

У повідомленні також зазначається, що це наземна версія системи, а це означає, що варіант для інтеграції на військово-морські судна також перебуває в розробці.

Джерело матеріала
loader
loader