Інтернет-аферисти ошукали шістьох українців на понад 100 тисяч гривень
Інтернет-аферисти ошукали шістьох українців на понад 100 тисяч гривень

Інтернет-аферисти ошукали шістьох українців на понад 100 тисяч гривень

Двоє нетішинців втрапили у аферу із пропозицією легкого заробітку в інтернеті. На Кам’янеччині зловмисники зачепили на свій гачок довірливих громадян, використовуючи популярні шахрайські схеми і виманили понад 100 тисяч гривень. А 62-річна красилівчанка вирішила фінансово допомогти доньці, а переказала гроші аферистам.

Про усі випадки, коли спрацювали добре відомі шахрайські схеми, розповіли у поліції.

Так, 41-річний нетішинець знайшов інформацію у відомому месенджері про додатковий заробіток онлайн. Робота полягала у бронюванні готелів та ставити «вподобайки».

“Потерпілий мав оплачувати номери власними коштами, а потім вони повинні були повернутися на його рахунок з відсотками у якості зарплати. Чоловік виконав усі завдання й перерахував на невідомі рахунки понад 11 тисяч гривень. Однак, назад кошти не повертались, а зв`язок із «роботодавець» обірвався. Тоді потерпілий зрозумів, що його ошукали й звернувся до поліції”, – розповіли правоохоронці.

Аналогічна ситуація сталася ще з одним нетішинцем, який хотів підзаробити в інтернеті, однак натрапив на шахраїв та втратив майже 10 тисяч гривень.

На Кам’янеччині 48-річна жителька Староушицької громади знайшла у соцмережах публікацію про надання грошової допомоги від європейських країн. Умовою отримання коштів було перейти за посиланням у публікації та ввести карткові реквізити.

“Забувши про обачність, потерпіла вказала за невідомим посиланням код, цифри на звороті картки, а також смс-код від банку. Одразу після цього з рахунку жінки зникло 30 тисяч гривень”, – підсумували поліцейські.

Купуючи в інтернеті, 41-річний житель Дунаєвеччини втратив понад 32 тисячі гривень. Чоловік хотів придбати гібридний інвертор та знайшов досить вигідну пропозицію. Однак, продавець виставив умову: мовляв, надішле прилад тільки після повної оплати. Низька ціна та переконливість продавця підштовхнули чоловіка все ж оплатити повністю товар. Почекавши декілька днів свою посилку, потерпілий зрозумів, що натрапив на шахраїв, тож звернувся до поліції.

У таку ж пастку зловмисників потрапив і 46-річний камʼянчанин. Чоловік купував квадрокоптера в інтернеті та перерахував шахраям за нього 41 тисячу гривень.

Також у поліції нагадують: зловмисники можуть зламати акаунт ваших знайомих, друзів або родичів та від їхнього імені в месенджері просити гроші в борг. Перш ніж переказувати кошти, обов’язково перевірте інформацію. Зателефонуйте близькій людині і перепитайте, чи у неї все гаразд.

Саме таке повідомлення отримала 62-річна жителька Красилівщини, якій написала нібито родичка та просила позичити кошти. В повідомленні йшлося, що гроші потрібні негайно, а ще про те, що борг швидко повернуть. Потерпіла переказала 9 000 гривень, а згодом з’ясувала, що писали їй шахраї.

Поліцейські застерігають: якщо ви отримали від знайомого прохання скинути гроші на картку в борг, не поспішайте цього робити. Дотримуйтеся простих правил, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати:

  • перетелефонуйте знайомому за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;
  • запитайте його про те, що можете знати тільки ви – таке питання відразу викриє шахрая;
  • напишіть спільним друзям у соцмережах і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.

За вказаними фактами дізнавачі відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України та встановлюють всі обставини.

Джерело матеріала
loader
loader