Китайські полонені підтвердили, що у місцевих соцмережах рекламують війну
Китайські полонені підтвердили, що у місцевих соцмережах рекламують війну

Китайські полонені підтвердили, що у місцевих соцмережах рекламують війну

Китайські полонені на пресконференції (Фото: LIGA.net)

У китайських соціальних ведеться пропаганда для залучення місцевих до російсько-української війни, підтвердили полонені Ванг Гуанцзюн і Чанг Ренбо, які воювали на боці РФ. Про це, як передає кореспондент LIGA.net, громадяни Китайської народної республіки заявили під час пресконференції.

За словами Гуанцзюна, у китайських соцмережах, зокрема у TikTok (в КНР він називається Douyin) можна побачити відеоролики на яких зображені люди у військовій формі.

У Китаї бути військовослужбовцем – це дуже високий статус, але далеко не всі можуть отримати таку можливість, тому хтось може спокуситися на подібні ролики й, не маючи можливість бути військовим в КНР, взяти участь у військових діях в інших країнах, пояснив він.

Також, додав Ренбо, у Китаї пропагується дружнє ставлення до Росії й, можливо, саме такий результат цієї рекламної кампанії і спонукає людей довіряти РФ більше, і тому брати участь у військових заходах.

  • 8 квітня Зеленський повідомив про взяття в полон двох громадян Китаю в Донецькій області. Він зазначив, що Україна має дані про щонайменше 155 китайців, які беруть участь у війні на боці РФ. Згодом президент опублікував відео із допитом полонених громадян КНР.
  • Українське МЗС викликало тимчасового повіреного у справах Китаю, щоб засудити факт участі китайців у війні та вимагати пояснень. У США назвали цю інформацію "тривожною", а Китай – основним пособником Росії у війні проти України.
  • 10 квітня представник китайської дипломатії заявив, що твердження про участь громадян Китаю на боці Росії у війні проти України нібито не має фактів.
  • 11 квітня Зеленський заявив, що на боці Росії воюють щонайменше кілька сотень китайців.
Читайте також
Reuters: Китайці в армії Росії – найманці, вони не пов'язані з владою КНР
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader