/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fc198e09076c2594e88a792e968c75060.jpg)
Незаконна мобілізація: чи допоможе рішення суду встановити справедливість
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12442, який запроваджує окрему відповідальність за незаконну мобілізацію. Якщо людину відправили на фронт, незважаючи на законне відстрочення чи броню, тепер можна буде притягнути винних до відповідальності.
Хоча в Кримінальному кодексі вже є статті про перевищення повноважень та службову підробку, цього виявилося замало, розповів нардеп Олександр Бакумов в інтерв'ю з "Телеграф" на YouTube.
Він пояснив:
"Які наслідки матеріального характеру є в тому, що особа, перевищуючи свої військові повноваження, посадові обов'язки, права, порушуючи права, мобілізувала особу, яка мала право на відстрочку або ж була заброньована? Як матеріально обрахувати цей наслідок? Його нема. Якщо він навіть і є, в судовому процесі його буде дуже складно встановити".
За словами депутата, найгірше те, що помилку визнають. Є випадки, коли суд вже після мобілізації каже: так, людина мала право не йти до армії. Але навіть якщо наказ про мобілізацію визнають незаконним, назад у громадянське життя повернути таку людину вже не можна.
"Найгірше, що особа, яка за результатами неправомірних дій військкомів, після видання наказу про мобілізацію, вже не може повернутися у цивільне життя. А коли в порядку адміністративного судочинства накази про мобілізацію визнаються незаконними, то це не призводить до правових наслідків, які відновлюють порушені права цієї особи. І це ж саме нещодавно встановив Верховний Суд. Ну, абсурд!, – говорить він.
Крім того, Знай.ua повідомляв, місто паралізовано: водії маршруток не вийшли на роботу через мобілізацію ТЦК
