/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fbb6def986834db7021d69aee802314d2.png)
Парк Юрського періоду таки відкриють? Вчені "воскресять" три стародавні види, мамонтів теж
Для всіх наших шановних читачів, які люблять новини про розкопки, науковців та знахідки, є дуже цікава інформація. Нещодавно дослідники шокували світ, повернувши до життя вимерлий вигляд вовка, що зник з нашої планети понад 10 000 років тому, але видатна генно-інженерна компанія, яка стоїть за цим дивом, не зупиняється на досягнутому.
Про це стало відомо завдяки повідомленню видання Mirror.
Фірма Colossal Biosciences, що базується в Техасі, США, розкрила свої плани щодо реінтродукції кількох інших історичних істот.
Вовняний мамонт
Фірма секвенувала геном шерстистого мамонта і заявила, що «позитивно» оцінила можливість повернення цих істот, які не блукали планетою близько 4 000 років, в найближчі кілька років Компанія Colossal також заявила, що відкрила спосіб отримання стовбурових клітин слона, що мають вирішальне значення для процесу вимирання.
Генеральний директор компанії Бен Ламм заявив, що перші дитинчата цього зниклого виду можуть з'явитися на світ уже в найближчі кілька років. Головна наукова співробітниця Бет Шапіро повідомила, що у березні вчені створили «шерстистих мишей» як перший крок до повернення мамонтів у природу.
Вона сказала: "Це дуже хвилююче для нас, тому що це підтверджує, що гени та сімейства генів, які ми ідентифікували за допомогою нашого підходу порівняльної геноміки, справді викликають у тварин вовняну вовну, золотисте покриття та довші волоски. І саме таким чином ми збираємося створювати мамонти майбутнього".
Додо
Птахи дронт також потрапили до списку Colossal, оскільки фірма виявила, що використовуватиме збережену ДНК додо в музеях генної інженерії геному. Генетичну послідовність культового вигляду було відтворено у 2022 році, але генеральний директор пояснив, що для цього потрібно було створити генетичну різноманітність птахів, тому цей проект на кілька кроків відстає від інших.
Тасманійський тигр
Тасманський тигр, також відомий як тилацин, також потрапив до списку неймовірних видів, оскільки минулого року компанія Colossal Biosciences заявила, що здійснила величезний прорив у поверненні цього сумчастого, що вимер у 1936 році.
Команда секвенувала повний геном у 2017-му, але в 2024 році виявила 108-річний зразок, що дозволило дослідникам виділити послідовність ДНК, яка, як вони стверджують, на 99,9% збігається з оригіналом.
Незважаючи на останні успіхи Colossal Biosciences, експерти застерігають, що цей процес не створив точну копію вимерлого лютоволка. Зоолог Філіп Седдон, професор Університету Отаго у Новій Зеландії, описав їх як "генетично модифіковані сірі вовки".
Раніше повідомлялося, сенсація в пісках часу: в Сахарі виявили загадковий стародавній людський рід, були в ізоляції 7000 років.
Також, таємничі відкриття поблизу Мертвого моря: археологи розкопали уявлення про історію, що змінило.

