/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fd87652f9e3d5d5e260dc157425d74ed7.jpg)
Давали їжу з McDonald’s: полонені китайці розповіли, як до них ставляться в Україні
Військовополонені громадяни Китаю Чжан Ренбо та Ван Гуанцзюнь, які потрапили в полон на початку квітня у Донецькій області, хочуть піти на обмін та повернутися додому.
Полонені китайці про обмін та ставлення до них в полоні
Під час пресконференції, яку провела Служба безпеки України, громадяни Китаю розповіли, що задоволені ставленням до них в Україні.
Вони переконані, що їм пощастило не лише вижити у війні, а й отримати нормальне ставлення в полоні.
– Нас перевезли в безпечне місце. До нас ставляться добре. Нам також організували їжу з McDonald’s, – стверджує Чжан Ренбо.
Обидва полонених громадяни Китаю заявили, що ставлення до них хороше. За їхніми словами, родичі не знають про те, що вони в полоні, адже з ними не було зв’язку, а міжнародні організації до них не приїжджали.
Водночас Гуанцзюнь перебуває під глибоким враженням від українських військовослужбовців.
Як стверджують китайські полонені, вони знають про можливе покарання на батьківщині за участь у війні проти України на боці Росії та готові до цього. Проте вони все одно прагнуть повернутися додому та до рідних.
Як до громадян Китаю ставляться у полоні
Військовополонені громадяни Китаю перебувають у належних умовах, а пресконференція триває з їхньої згоди, пояснив речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.
За його словами, Україна прагне продемонструвати світу, що не лише росіяни воюють на боці країни-агресора.
Дехтяренко розповів, що слідчі СБУ вже провели перші допити цих полонених і можуть констатувати, що обидва громадяни Китаю долучилися до російської армії після підписання контакту.
Водночас вони обидва наголошують, що потрапили в полон невдовзі після того, як їх направили на лінію фронту. За їхніми словами, вони нібито не вбивали українських воїнів.
Чжан Женьбао додав, що росіяни не інструктували щодо поводження у разі потрапляння у полон. Однак усім іноземним громадянам навіювали думки про нібито жорстоку смерть у полоні, пояснив китаєць.
– Нашим співгромадянам із Китаю, які захочуть взяти участь у цій війні, ми хочемо сказати, що не варто цього робити. Все, що ми почули від росіян, було неправдою. Виявилося, що Росія не така сильна, а Україна не така слабка. Краще взагалі не брати участі у війнах, – наголосив Ван Гуанцзюнь.

