/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F13fd4162ffd5e1a755fc8c5fb76da545.jpg)
Сибіга на Раді міністрів ЄС закликав до посилення ППО України і тиску на Росію
Про це міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час онлайн-виступу на Раді міністрів закордонних справ ЄС в Люксембурзі, повідомляє Укрінформ із посиланням на МЗС України.
Глава МЗС поінформував про російський удар балістичними ракетами по Сумах, попередню атаку на Кривий Ріг та інші акти російського терору.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F98cc96d2ea4d69bdf7b56eeced78b910.jpg)
“Вербна неділя та початок великоднього тижня мали бути час для миру, але Путін перетворив їх на час терору. Це жахлива реальність в сучасній Європі. Касетні боєголовки, які вбивають дітей під час великих релігійних свят. Удар по Сумах був не просто ударом по українському місту. Це атака на наші спільні принципи, на цінності сучасної Європи”, - заявив він.
Сибіга подякував європейським колегам, які висловили солідарність з Україною після удару по Сумах, а також дипломатам їхніх країн, які відвідали Кривий Ріг після вбивства дев’яти дітей російською ракетою.
“Закликаю ваші уряди та муніципалітети розглянути можливість надання додаткової підтримки для Сум і Кривого Рогу, для людей у цих містах. Вся Україна буде вдячна вам за це”, - підкреслив він.
Глава української дипломатії закликав колег посилити військову допомогу для України, насамперед зміцненням спроможностей протиповітряної допомоги: надати додаткові комплекси, пускові, ракети та запчастини. Він поінформував про роботу України з розробки власної системи протиповітряної оборони стратегічного рівня та запропонував європейським державам зробити інвестиції в цю програму, щоб пришвидшити її втілення.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F08b7a31fe304651866fad7e1548b20fa.jpg)
Сибіга також наголосив на інших першочергових військових потребах, які включають боєприпаси, далекобійні ракети, броньовані машини та інженерне обладнання, бойову авіацію, дрони, додаткові інвестиції в український оборонно-промисловий комплекс. Він подякував за ініціативи глави дипломатії ЄС Каї Каллас зі зміцнення обороноздатності України та державам-учасникам Чеської ініціативи.
Окремо міністр відзначив важливість програми ReArm Europe, ініційованої президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
Він приділив окрему увагу підвищенню санкційного тиску на агресора. Сибіга подякував, що попри всі виклики, ЄС продовжив підвищувати тиск і закликав до додаткових сильних кроків, зокрема до повного ембарго на закупівлю російських енергоносіїв урядами та приватними компаніями, санкцій проти тіньового флоту, повноцінного використання заморожених російських активів для підтримки оборони та відбудови України, подальших обмежень в банківському секторі, металургії, атомній енергетиці, ІТ та іших галузях.
Сибіганагадав про готовність України якнайшвидше відкривати кластери вступних переговорів та наголосив, що зараз не час блокувати процес вступу нашої держави в ЄС. За його словами, євроінтеграція є одним з факторів збереження довгострокової стабільності та миру в Європі.
Міністр наголосив, що Україна залишається відданою мирним зусиллям і безумовно погодилася на повне припинення вогню, запропоноване США. Натомість Росія відкинула цю пропозицію та посилила терор проти цивільних людей.
Він нагадав, що Україна домовилася зі США на часткове перемир’я в сфері енергетики та на морі, та в цьому контексті поінформував європейських колег про російські порушення. Сибіга підкреслив необхідність заходів зі зміцнення довіри, таких як звільнення військовополонених та повернення викрадених дітей. Глава МЗС також наголосив на необхідності переходу від часткового до повного перемир’я та потребі механізмів його моніторингу та гарантування.
Як повідомлялося, сьогодні в Люксембурзі відбувається Рада міністрів ЄС із закордонних справ, першим питанням якої вчергове є ситуація в Україні.
Перед початком зустрічі висока представниця ЄС із зовнішніх відносин й політики безпеки Кая Каллас заявила, що країни ЄС мають надати Україні все, чого вона потребує для захисту, та застосувати максимальний тиск на Росію для того, щоб зупинити вбивства мирного населення в Україні внаслідок російських атак.
Фото: МЗС

