/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F845a8ebd02afdfc324c6d19494430fd0.jpg)
Тарифи на світло в Україні: чи готуватися українцям до нових цифр у платіжках
За останні два роки в Україні тарифи на електроенергію традиційно підвищувалися з 1 червня. Однак в уряді розглядають можливість зберегти поточні розцінки і після закінчення опалювального сезону.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Прем'єр підкреслив, що наразі питання підвищення комунальних тарифів не стоїть на порядку денному.
"У нас немає в уряді дискусії щодо тарифів. Ми не розглядали можливість підняття тарифів найближчим часом", — повідомив він.
Після 30 квітня українці продовжать оплачувати електроенергію за тарифом 4,32 гривні за кВт-год. Утім, подібні заяви лунали й раніше, проте згодом тарифи все ж переглядалися. Найбільш помітні зміни у вартості електроенергії для населення відбувалися саме в період воєнного стану за рішенням Кабінету Міністрів України.
До 1 червня 2023 року діяли два тарифи на електроенергію: 1,44 гривні за споживання до 250 кВт-год на місяць і 1,68 гривні за перевищення цього обсягу. Підвищення пояснили тим, що попередні розцінки не покривали реальні витрати. З 1 червня 2023 року було встановлено єдину ціну — 2,64 гривні за кВт-год з урахуванням ПДВ.
Наступне зростання відбулося 1 червня 2024 року, коли вартість електроенергії зросла до 4,32 гривні за кВт-год. Причиною назвали потребу у фінансуванні відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок обстрілів з боку Росії.
Зазначимо, в Україні певним учасникам бойових дій (УБД) надається право на дострокове пенсійне забезпечення за віком. Для цієї категорії громадян передбачені спеціальні умови для виходу на пенсію.
Нагадуємо, деякі категорії українців уже з березня матимуть пенсійні виплати, які збільшаться на 20%. Тим часом Головне управління ПФУ в Полтавській області пояснило, як змінився розмір обов'язкового страхового стажу для виходу на пенсію за віком.

