У TikTok порівнюють студентський табір у Белграді з Євромайданом: фото справжні, але подані маніпулятивно
У TikTok порівнюють студентський табір у Белграді з Євромайданом: фото справжні, але подані маніпулятивно

У TikTok порівнюють студентський табір у Белграді з Євромайданом: фото справжні, але подані маніпулятивно

Балканські користувачі TikTok натрапляють на відео, в якому порівнюють світлини студентського табору в Піонерському парку в Белграді з фотографіями протестів під час Євромайдану в Україні. Автори ролика стверджують, що ці зображення демонструють спільні риси між нинішнім протестом у Сербії та подіями у Києві 2013–2014 років. Однак попри те, що знімки є справжніми, їхній зміст подано маніпулятивно. Про це повідомили сербські фактчекери з проєкту «Tragač».

Журналісти проєкту зазначають, що перша фотографія дійсно зображує проурядових демонстрантів у Маріїнському парку в Києві. У 2013 році прихильники тодішнього президента України Віктора Януковича встановили там наметовий табір на підтримку його політики. Ця акція була противагою протестам на Майдані Незалежності.

Інші зображення, які демонструють агресивних молодиків у спортивному одязі, також автентичні. Балканські фактчекери цитують пояснення терміну "тітушки" від Deutsche Welle.

Одна з таких фотографій, як з'ясували фактчекери, зроблена в Одесі. Вона зафіксувала момент, коли тітушки нападали з палицями на учасників кампанії «Досить стріляти» та журналістів. У відео, яке надіслав читач «Tragač», стверджується, що це кадр з Києва, а нападники — українська поліція. Насправді це неправда.

Також справжні й фото зруйнованого Маріїнського парку після завершення проурядового мітингу у грудні 2013 року. Пошкодження парку викликало обурення українських екологів, які вимагали притягнути винних до відповідальності.

Отже, хоча всі фото, використані у відео, є автентичними, у ролику зроблено низку хибних припущень і підміни понять. 

Більше про використання протестів російськими пропагандистами можна почитати тут.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Джерело матеріала
loader