"Вбиває нас саме небо". Снайпер ЗСУ назвав головну проблему на "нулі"
"Вбиває нас саме небо". Снайпер ЗСУ назвав головну проблему на "нулі"

"Вбиває нас саме небо". Снайпер ЗСУ назвав головну проблему на "нулі"

Військові кажуть, що хоч би що їм давали — нова зброя, боєприпаси — вони досі не мають реального захисту від того, що їх вбиває найбільше

Головною проблемою на фронті є "відкрите небо", адже противник все ще може за допомогою дронів оцінювати ситуацію, коригувати та вести вогонь. Вбиває їх найбільше небо — дрони, розвідка, артилерія.

Про це розповів сержант роти снайперів Микола "Раптор" в інтерв’ю РБК-Україна. За його словами, противник зараз технічніше забезпечений, ніж українські військові, адже на початку повномасштабного вторгнення дрони були перевагою України.

"На жаль, як би не хотілося це визнавати — так. На мою думку, ворог сьогодні справді технологічно оснащений краще за нас. Раніше, так, ми мали перевагу в дронах, у гнучкості. А зараз вони просто штампують FPV на потоках. І не просто дрони, а з нормальними камерами, з дальнім зв’язком, із системною логікою застосування", — каже "Раптор".

Сержант зазначає, що наші військові досі не мають захисту від найбільшої небезпеки — дронів, розвідки, артилерії.

"Ми між собою на передку про це говоримо. Що б нам не давали – нову зброю, боєприпаси – ми досі не маємо реального захисту від того, що нас вбиває найбільше. А вбиває нас саме небо – дрони, розвідка, артилерія", — пояснив співрозмовник видання.

Крім того, він наголосив, що знищити "очі" противника зараз немає можливості. Тому ворог постійно стежить за їхніми діями з неба.

"Ми досі не можемо закрити небо. Ні локально, ні глобально. Нас постійно бачать. Постійно. І в цьому – вся проблема. Ми не можемо знищити їхні очі. Ми не можемо завадити їхнім дронам нас знімати, вести, коригувати вогонь. А працювати, коли за тобою постійно хтось спостерігає – ну от у цьому вся складність нашої роботи зараз", — підсумував Микола.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що українські військові активно розробляють численні наземні комплекси з дистанційним управлінням. Серед них представлений ще у 2023 році НРК "Лют".

Також "Телеграф" розповідав і про інші наземні роботи на службі в Силах оборони. Наземні бойові дрони "Равлик" та Droid тільки в січні 2025 року кодифікували, але вони вже мають великі перспективи на фронті.

Джерело матеріала
loader
loader