/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Ff2e7f9249d6704a066bcf2529d410b16.jpg)
Вперше за історію проєкту: у фотоконкурсі "Вікіпедії" перемогли 5 знімків українських полярників
Одразу п’ять антарктичних фото українських полярників та полярниці перемогли в "Конкурсі наукових зображень" 2024 для "Вікіпедії". Таку кількість відзнак вони здобули вперше за історію проєкту.
Про це розповідають в Національному антарктичному центрі.
Перше місце в категорії "Люди в науці" посіли одночасно два знімки геофізика 29-ї УАЕ Олександра Богомаза. На них науковець цієї ж експедиції Сергій Єрмоленко відбирає проби води з прісних озер на островах неподалік української антарктичної станції "Академік Вернадський".
Ще одна фотографія Олександра Богомаза отримала п'яте місце в категорії "Живі організми". На світлині зафіксований момент дефекації субантарктичного пінгвіна (дженту).
У цій же категорії четверте місце завоювала робота полярного біолога Андрія Утєвського. На фотографії зафіксована антарктична морська зірка Лабідіастер кільчастий — це активний хижак, що полює на всіх доступних бентосних безхребетних. Сфотографували його в акваторії станції "Академік Вернадський" на глибині близько 40 метрів.
Фото веселки на тлі снігопаду в Антарктиці авторства геофізикині 29-ї УАЕ Анни Соніної опинилось на другому місці "Загальної категорії". Вченій вдалося зняти унікальне явище, коли у повітрі одночасно присутні краплі рідкої води для утворення веселки та кристалики льоду, що формують сніг.
Нагадаємо, в березні українським полярникам вдалося зафіксувати на відео, як єдиний "сухопутний" птах Антарктики — сивка біла — відбирає їжу в пінгвінів. У Національному антарктичному науковому центрі тоді розповіли, що зазвичай це нормальна поведінка для цієї істоти.
Пізніше науковці опублікували унікальний запис "розмови" косаток. На аудіо – переважно імпульсні крики, за допомогою яких відбувається їх соціальна комунікація.

