/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F65%2Fbbd80744376ea3a8175a2f41b758d7f9.jpg)
Думку киян щодо Житнього почули: їм презентують оновлену концепцію ринку та механізм захисту історичної будівлі
23 квітня о 18.00 у Genesis Space за адресою вул. Оленівська, 23 інвестиційна компанія Inzhur презентує киянам оновлений проєкт відновлення Житнього ринку.
Інвестиційна компанія представить зміни в архітектурній концепції, юридичну стратегію захисту історичної цінності ринку та план дій з відбудови та розвитку Житнього.
На зустріч можуть потрапити усі небайдужі кияни, попередньо зареєструвавшись за посиланням.
На перше громадське обговорення концепції відновлення Житнього прийшло понад 400 киян. Це були представники громади, активісти, жителі Подолу, архітектори, а також інвестори фонду Inzhur Житній, яким небайдужа доля ринку.
У концепцію оновлення Житнього вже інвестовано більше 100 тисяч євро Її підготували міжнародне консалтингове агентство Colliers, яке спеціалізується на комерційній нерухомості, й провідне українське архітектурно-інжинірингове бюро AVR Development. Публічне обговорення ініціювали, щоб почути думку киян і допрацювати концепцію, відповідно потребам і очікуванням містян.
На першій зустрічі інвестор отримав відгуки та зібрав головні питання щодо приватизації й реалізації бізнес-потенціалу ринку, які непокоїли киян. Команда Inzhur врахувала ключові зауваження та оновила проєкт Житнього.
Найчастіше киян хвилювало питання: які є гарантії, що після приватизації Житній залишиться ринком? Адже попередні аукціони з оренди Житнього показали, що у влади наразі немає чітких вимог до орендаря, а це відкриває можливості для "сірих" схем.
Тому інвестиційна компанія разом із незалежною юридичною компанією Arzinger створили проєкт майбутнього договору між містом і власником. Цей документ містить суворі зобов'язання та вимоги до потенційного інвестора й слугуватиме гарантією відповідального ставлення до культової київської локації.
"Такий договір буде запобіжником, що в аукціон підуть лише люди, які мають план з відновлення Житнього і будуть у нього інвестувати. – пояснює Андрій Журжій. – Якщо власник не виконуватиме вимог, втратить об'єкт. Для нас встановлення прозорих правил співпраці з містом – ключова умова для участі в аукціоні. Ми готові їх виконувати, бо діємо в інтересах наших інвесторів – киян, які вкладають гроші у фонд Inzhur Житній".
Також врахували коментарі до візуальної частини проєкту оновлення ринку. Бо екстер'єр – важлива складова його автентичності, за яку кияни продовжують любити Житній і за збереження якої бореться компанія.
За попередніми розрахунками, інвестиції в оновлення Житнього ринку складатимуть близько 700 млн гривень. На презентації 23 квітня компанія покаже деталізований план дій з перезапуску Житнього ринку.

